Novinky

BIOGEL – revoluční novinka mezi akvarijními krmivy

Říkali jste si někdy, jaké by to bylo vytvořit si vlastní krmivo pro své akvarijní miláčky? S DAJANOU a krmivy BIOGEL teď máte skvělou příležitost. Tato krmiva zvládnete vytvořit jednoduše v pohodlí domova během několika minut a bez nepořádku. A navíc Vás to bude bavit.

Krmiva BIOGEL mají měkkou konzistenci, která je pro potravu ryb v přírodě zcela přirozená. Nejen díky tomu, ale především díky pečlivě vybraným výhradně přírodním surovinám bez umělých barviv, dochucovadel a aromat, je toto krmivo pro ryby jednoduše neodolatelné.

A ať už chcete krmit rybky býložravé nebo masožravé, určitě si vyberete… Více se dozvíte na https://www.dajanapet.cz/biogel_omni a https://www.dajanapet.cz/biogel_herbi .

Superprémiová přírodní krmiva WORMS

 

Jedna z prvních věcí, která člověka napadne, když se řekne „přirozená potrava ryb“, je bezesporu hmyz. A je tomu skutečně tak. Hmyz ve všech podobách je pro ryby velmi významným zdrojem potravy. I z toho důvodu se na vysokém podílu hmyzu zakládají receptury našich krmiv řady WORMS.

A konkrétně jaký hmyz, že je pro ryby nejatraktivnější? Jsou to přece červi. Vždyť právě na ně rybáři odpradávna úspěšně ryby chytají. Pro ryby jsou totiž červi nejen vítanou pochoutkou, ale hlavně cenným a zcela přirozeným zdrojem živin. Proč je tedy rybám nedopřát?

 

Pro Vaše ryby chceme jen to nejlepší, a právě proto Vám nyní představujeme naši horkou novinku: WORMS TROPICAL PELLETS a WORMS TROPICAL FLAKES.

Do krmiv WORMS používáme moučku z moučných červů, která má vysoký podíl bílkovin (45 %) a nízký obsah sacharidů, které ve větší míře nejsou pro ryby příliš vhodné. Zároveň obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které jsou pro zdraví Vašich akvarijních ryb nezbytné. Moučka z moučných červů je zdravým a udržitelným zdrojem vysoce kvalitních živin, které mají skvělou stravitelnost. Kromě toho se v produktech vyskytují i další druhy červů: žížaly, larvy bource morušového a komáří larvy. Dohromady dělají krmiva super-chutná a atraktivní pro Vaše ryby. Na druhou stranu výrazně napomáhají při reprodukci ryb.

Ať už Vaše ryby v akváriu preferují vločky či granule, z naší nabídky nových krmiv si jistě vyberou. Vločky i granule jsme speciálně navrhli tak, aby byly ve vodě déle stabilní a nerozpadaly se. To je jeden ze základních předpokladů pro to, aby krmivo nenarušovalo biologický systém v akváriu, který je velice citlivý na rozklad organických látek. Díky lehké stravitelnosti a vysoké využitelnosti živin je zároveň významně omezena tvorba škodlivých dusíkatých látek.

Nejen v akvaristice se používá s nadsázkou rčení, že pro rybu je nejlepší potrava zase ryba. I na to jsme mysleli, a proto je pro všechny receptury řady krmiv WORMS typické, že obsahují též vysoký podíl sleďové moučky. Ta je nejen jednoduše stravitelná, ale také je pro ryby dokonalým chuťovým lákadlem.

Další zcela přirozenou součástí potravy nejen býložravých ryb je rostlinná potrava, a zvláště pak řasy. Ty rybám doplňují důležité živiny, jako jsou vitamíny a minerály. Do našich krmiv přidáváme mořskou řasu kelp. Ta je bohatá na jód, vitamíny sk. B a chlorofyl. Chlorofyl je výborným antioxidantem, napomáhá zdravé stavbě kostí, podporuje hojení ran a krvetvorbu.

Při výběru komponentů pro tuto superprémiovou řadu krmiv jsme vycházeli výhradně z přírodních surovin, a proto v těchto krmivech nenaleznete ani jedno umělé barvivo či konzervant.

A protože jsme si vědomi, že není ryba jako ryba, navrhli jsme receptury nejen pro ryby v přírodních formách, ale také pro chovatelské podoby karasů a jejich variet, závojnatek. Právě ony jsou pověstné tím, že mají potíže s trávením, a proto je nezbytné těmto rybám dopřát krmivo, které v maximální míře omezuje vznik nestravitelných látek. Pro tyto ryby jsme tak přímo na míru vytvořili krmiva WORMS GOLDFISH PELLETS a WORMS GOLDFISH FLAKES. Ty obsahují snížené množství tuku a tím tak omezují riziko nadbytečného ztučňování, které je pro tyto ryby častým problémem.

S unikátními recepturami kompletních krmiv DAJANA WORMS v kombinaci s ostatními krmivy značky DAJANA máte jedinečnou příležitost blíže nahlédnout do tajů přírody a přiblížit tak Vašim rybám jídelníček s co možná nejpřirozenějším složením.

 

GUPPY PELLETS SOFT

Paví očka jsou i přes svou velikost v akváriu jedny z nejvýraznějších rybek. Aby byly zbarveny co nejvýrazněji a zároveň byly zdravé, je třeba jim dopřát vhodné krmivo se správným složením. GUPPY PELLETS SOFT obsahuje maso sledě a mycoprotein, které jsou bohaté na lehce stravitelné bílkoviny. Díky obsahu krillu v tomto krmivu je perfektní vybarvení vašich pavích oček zaručeno.

Šlechtění barevných mutací pavích oček stále postupuje vpřed, ale bohužel na úkor imunity, takže v současnosti nejsou tolik odolné, jak tomu bylo dříve.

Proto jsme se při vývoji této jedinečné receptury zaměřili hlavně na podporu zdraví ryb. Česnek má silné antibakteriální a protiplísňové účinky a podporuje tak výbornou imunitu vašich ryb.

V kombinaci se spirulinou, která má antivirové a detoxikační účinky je GUPPY PELLETS SOFT perfektním krmivem pro udržení zdraví pavích oček. Mycoprotein obsahuje velké množství nukleotidů a aminokyselin, které jsou nezbytné pro správnou funkci metabolismu a imunitního systému. Měkké pelety jsou rybami lépe přijímány, než běžné granulované krmiva a mycoprotein s česnekem jsou navíc výbornými chuťovými atraktanty.

 

GUPPY PELLETS SOFT žádné paví očko neodolá!

 

 

NOVINKA: BETTA PELLETS – Kompletní krmivo pro bojovnice

 

Bojovnice pestrá je v akváriu skutečnou ozdobou. Aby tomu tak bylo, tak kromě toho, že ji neumístíme do skleněné koule nebo do malinkého akvária, je potřeba jí dopřát to správné krmivo. Proto Vám nyní představujeme naši novinku  – BETTA PELLETS.

Kompletní krmivo BETTA PELLETS ve formě drobných plovoucích pelet obsahuje vysoký podíl astaxanthinu a kantaxanthinu, které rozzáří barvu každé bojovnice.Tím, že ryby polknou pelety vcelku, tak se (na rozdíl od vločkových krmiv) nerozpadají do vody a pomáhají tak udržovat její kvalitu. Obsahuje také téměř 60% podíl živočišného proteinu ze sleďové moučky a hmyzu, které jsou cenným zdrojem vysokého množství zdraví prospěšných aminokyselin.

Bojovnice jsou poměrně náchylné na plísňová onemocnění. Z tohoto důvodu jsme do tohoto krmiva přidali česnek. Ten preventivně působí nejen proti plísním, ale také proti bakteriím, virům a parazitům. A k tomu všemu také je skvělým chuťovým lákadlem. A tomu už přece neodolá žádná betta…

A pokud nevíte, kde krmení BETTA PELLETS koupit, určitě jej najdete na e-shopu JK ANIMALS.

NANO STICKS – novinka nejen pro nano akvária

Sladkovodní krevetky byly postupem času vyšlechtěny do spousty různých barev, až oči přechází. Pravděpodobně i díky tomu jsou i přes svou drobnou velikost stále více populárnější mezi akvaristy.

Tyto krevetky vyžadují pestré složení jídelníčku. Speciálně pro krevety navržená  receptura krmiva NANO STICKS jim dodá vše potřebné. Obsahuje totiž vysoký podíl rostlinné složky a řas, který je pro krevetky velmi důležitý. Kelp, spirulina, chlorella, špenát… to vše v tomto novém krmivu najdete. A nejen to, nezapomněli jsme ani na živočišnou složku, která je pro sladkovodní krevetky nezbytná – v krmivu nalezenete ryby, korýše a lososový olej známý pro své blahodárné účinky.

Pro lepší využití živin a doplnění důležitých minerálních látek nezbytných pro stavbu krunýře jsme do složení zahrnuli přírodní minerál zeolit. Ten je bohatý na křemík, bez kterého se zdravý krunýř krevety neobejde.  Navíc na sebe váže škodlivé látky a tím pomáhá detoxikovat organismus.

Potápivé micro sticky na dně ve vodě pomalu měknou a krevetky je postupně uždibují. Vaše krevetky si NANO STICKS zamilují!

Tuto novinku můžete zakoupit na e-shopu našeho distributora JK ANIMALS.

BASIC vločky – vše, co rybka potřebuje, v jednom krmivu

Vážení příznivci akvaristiky, drazí přátelé,

po téměř 20ti letech přišel čas na změnu našeho vlajkového krmiva.

Složení našich základních vloček pro tropické rybky bylo sice neustále vylepšováno po celou dobu, ale nyní jsme se rozhodli k zásadnímu kroku a spolu se jménem posunuli i recepturu o celou generaci dopředu – ještě blíže k přírodě.

kompletní krmivo pro tropické okrasné rybky

DAJANA BASIC tropical flakes

Představujeme Vám DAJANA BASIC.

Krmím přírodou! Receptura nové generace je složená z prvotřídních proteinů získaných z hmyzu, vybraných mořských živočichů a zooplanktonu a doplněná o soubor pomalu rostoucích mořských a sladkovodních řas, které jsou bohaté na prospěšné minerály, vitamíny, aminokyseliny a látky důležité pro zdravý chod tělesných orgánů. Spolu s dalšími složkami nové receptury krmivo zajišťuje regeneraci organismu, silnou imunitu a krásné vybarvení Vašich rybek. Složené sacharidy obsažené v rostlinných složkách krmiva dodávají organismu dostatek potřebné energie, která se uvolňuje postupně mezi jednotlivými krmnými dávkami. Díky vysokému procentu stravitelnosti proteinů krmivo výrazně snižuje biologické zatížení v akváriu.

Distribuci zahajujeme 1. února a budeme rádi, když nadále zůstanete našemu krmivu věrní.

Více na www.dajanapet.cz/krmimprirodou

 

Liquid Carbon CO2

Liquid Carbon CO2

HNOJIVO AKVARIJNÍCH ROSTLIN SE SILNÝM ÚČINKEM PROTI ŘASÁM…

Produkt který pomůže Vašim rostlinám být silnější a zdravější – jako po aplikaci stlačeného CO2. Oxid uhličitý se pozvolna uvolňuje do akvarijní vody po 12-18hodin. Je tedy nezbytné přípravek aplikovat pravidelně každý den v předepsaném množství. Přípravek má také velmi zajímavý vedlejší účinek a to, že účinně eliminuje růst všech druhů řas. Neobsahuje měď ani jiné těžké kovy. Účinná složka se postupně rozkládá, nehrozí tedy riziko kumulace škodlivin v tělech živočichů či rostlin, případně v prostředí.

Cichlid pellets – Novinka

V rámci našeho současného zaměření „Blíže k přírodě“ uvádíme další z řady výrobků založených na přírodní bázi.

Cichlid pellets jsou pomalu potápivé granulky pro malé a střední cichlidy dodávané ve dvou velikostech <2 mm a 3 mm.

Nová vyvážená přírodní receptura, která obsahuje několik druhů mořských živočichů (sleď, kril, krevety) a spoustu kvalitních složek rostlinného původu (spirulina, mořské řasy, špenát, hrášek, mrkev, vojtěška a podobně). Doporučujeme i pro ostatní druhy tropických akvarijních ryb s podobnými nároky. Inovativní skladba použitých surovin umožní chovaným živočichům vyváženě metabolizovat a tím udržet potřebnou vitalitu a biologické zatížení v nádrži. Krmivo výrazně podporuje imunitu a vybarvení.

Více informací naleznete zde: http://www.dajanapet.cz/produkt/cichlid-pellets/

Vítejte u nás!

Krátké představení naší firmy a výrobních prostor. Nejvyššími standardy výroby na potravinářské úrovni a zároveň užíváním těch nejkvalitnějších evropských surovin hrdě a pod českou vlajkou konkurujeme světovým značkám na všech kontinentech.

 

Top