Novinky

BASIC vločky – vše, co rybka potřebuje, v jednom krmivu

Vážení příznivci akvaristiky, drazí přátelé,

po téměř 20ti letech přišel čas na změnu našeho vlajkového krmiva.

Složení našich základních vloček pro tropické rybky bylo sice neustále vylepšováno po celou dobu, ale nyní jsme se rozhodli k zásadnímu kroku a spolu se jménem posunuli i recepturu o celou generaci dopředu – ještě blíže k přírodě.

kompletní krmivo pro tropické okrasné rybky

DAJANA BASIC tropical flakes

Představujeme Vám DAJANA BASIC.

Krmím přírodou! Receptura nové generace je složená z prvotřídních proteinů získaných z hmyzu, vybraných mořských živočichů a zooplanktonu a doplněná o soubor pomalu rostoucích mořských a sladkovodních řas, které jsou bohaté na prospěšné minerály, vitamíny, aminokyseliny a látky důležité pro zdravý chod tělesných orgánů. Spolu s dalšími složkami nové receptury krmivo zajišťuje regeneraci organismu, silnou imunitu a krásné vybarvení Vašich rybek. Složené sacharidy obsažené v rostlinných složkách krmiva dodávají organismu dostatek potřebné energie, která se uvolňuje postupně mezi jednotlivými krmnými dávkami. Díky vysokému procentu stravitelnosti proteinů krmivo výrazně snižuje biologické zatížení v akváriu.

Distribuci zahajujeme 1. února a budeme rádi, když nadále zůstanete našemu krmivu věrní.

Více na www.dajanapet.cz/krmimprirodou

 

Liquid Carbon CO2

Liquid Carbon CO2

HNOJIVO AKVARIJNÍCH ROSTLIN SE SILNÝM ÚČINKEM PROTI ŘASÁM…

Produkt který pomůže Vašim rostlinám být silnější a zdravější – jako po aplikaci stlačeného CO2. Oxid uhličitý se pozvolna uvolňuje do akvarijní vody po 12-18hodin. Je tedy nezbytné přípravek aplikovat pravidelně každý den v předepsaném množství. Přípravek má také velmi zajímavý vedlejší účinek a to, že účinně eliminuje růst všech druhů řas. Neobsahuje měď ani jiné těžké kovy. Účinná složka se postupně rozkládá, nehrozí tedy riziko kumulace škodlivin v tělech živočichů či rostlin, případně v prostředí.

Cichlid pellets – Novinka

V rámci našeho současného zaměření „Blíže k přírodě“ uvádíme další z řady výrobků založených na přírodní bázi.

Cichlid pellets jsou pomalu potápivé granulky pro malé a střední cichlidy dodávané ve dvou velikostech <2 mm a 3 mm.

Nová vyvážená přírodní receptura, která obsahuje několik druhů mořských živočichů (sleď, kril, krevety) a spoustu kvalitních složek rostlinného původu (spirulina, mořské řasy, špenát, hrášek, mrkev, vojtěška a podobně). Doporučujeme i pro ostatní druhy tropických akvarijních ryb s podobnými nároky. Inovativní skladba použitých surovin umožní chovaným živočichům vyváženě metabolizovat a tím udržet potřebnou vitalitu a biologické zatížení v nádrži. Krmivo výrazně podporuje imunitu a vybarvení.

Více informací naleznete zde: http://www.dajanapet.cz/produkt/cichlid-pellets/

Vítejte u nás!

Krátké představení naší firmy a výrobních prostor. Nejvyššími standardy výroby na potravinářské úrovni a zároveň užíváním těch nejkvalitnějších evropských surovin hrdě a pod českou vlajkou konkurujeme světovým značkám na všech kontinentech.

 

Cesta ke kořenům výživy ryb ve volné přírodě…

Na trh uvádíme novou prémiovou recepturu krmiv blížící se potravě ryb ve volné přírodě, která je založená na surovinách získaných z obnovitelných přírodních zdrojů zajišťujících vysoké procento stravitelnosti. Podporuje imunitní systém, trávící systém a vybarvení ryb. Napomáhá také snižovat množství dusíkatých látek ve vodě. Obsahuje moučku získanou z larev hmyzu, vysoce kvalitní sleďovou moučku a astaxanthin v jeho přírodní formě. Bohatá na Omega 3, 6 a 9 nenasycené mastné kyseliny.

2016-01-22 10_28_31-PremiumFishDiet _ PremiumFishDiet

Příběh rodinné firmy ze srdce Evropy, aneb DAJANA která dobývá svět …

Celá rodina sedí u velkého stolu, smějí se a překřikují jeden druhého. Z kuchyně se line směsice vůní, při které se všem sbíhají sliny. Najednou všichni ztichnou a rozzáří se jim oči. To zrovna Jana Matonová, manželka/maminka/babička/tchýně, přináší pečenou kachnu se zelím. Rozhostí se ticho a celým domem se ozývá jen tiché mlaskání. Po chvíli si začnou povídat o tom, jak nejstarší vnuk zvládá školu a jak se tomu nejmladšímu líbí ve školce. Jaké jsou plány na víkend a kolik broskví se letos urodilo. Mezitím se tak nějak přirozeně řeší byznys. Byznys firmy DAJANA PET, která v současné době vyváží krmení pro akvarijní ryby do více než 50 zemí světa. Ale jak to vlastně celé začalo?

⇒ PŘEČÍST CELÝ PŘÍBĚH ⇐

.

Sůl nad zlato, neboli – co je „SALT BALSAM“?

Při chovu ryb, při jejich léčbě, při rekonvalescenci po nemocech, při nákupu i při převozech se používá sůl. Sůl se nepoužívá při potížích v chovu ryb pouze v akvaristice, ale její využití je již dávno známo v hospodářském rybářství a to pro její dostupnost a výhodnou cenu.

Světové firmy se snaží o výrobky na této bázi a v nejrůznějších kombinacích je nabízí chovatelům jako léčivo či jako preventivní prostředek pro rozmanité použití. Sůl je velmi široký pojem a tak se nejčastěji používá pojem sůl pro sůl kuchyňskou, NaCL, tedy, chlorid sodný. Ten se využívá nejvíce v hospodářském rybářství. Jako prostředek pro využití v akvaristice se ale též s úspěchem využívá sůl mořská, která je ale ve své specifikaci mnohonásobně komplikovanější. Její využití je tedy širší.

Mořská sůl se všeobecně používá jako dobrý prostředek proti parazitům, ale pozor! Rozdíl letálních (smrtících) koncentrací mezi rybami a parazity není příliš vysoký, a tak je třeba dávkování velmi úzkostlivě hlídat. Všeobecně rozšířený názor, že sůl se běžně přidává do akvarijní vody jako prevence, je špatný!!! Je nutné si uvědomit, že sůl též značně zvyšuje vodivost vody a to mívá neblahý vliv na některé rostliny a některé druhy například jihoamerických ryb, zvláště pak teter. Přílišné dávky, předávkování, pak mohou mít pro akvárium fatální následky. I zde platí, že někdy méně znamená více.

I z tohoto důvodu připravuje DAJANA nový výrobek a to „SALT BALSAM“. Jde o přípravek s mořskou solí kombinovanou s extraktem Aloe vera. Mnohým je asi už jasné, kam tato kombinace vede. Jde o velmi citlivě složenou kombinaci těchto dvou přípravků, které působí příznivě na ryby i na celé akvárium. Jen je vždy nutné zvážit, z jakého důvodu tento přípravek do akvária přidáváme a jakou tedy dávku budeme volit. Dobré je také vzít v úvahu, že používání přípravků na bázi soli se nepřidává do akvária každý den jako prevence! Zkrátka, vždy při zásahu jakýmkoliv přípravkem je doslova povinností znát původ a důvod. Tato dvě slovíčka jsou při léčbě nejen akvarijních ryb velmi důležitá. Tedy, původ onemocnění a důvod, proč a čím je léčím!

Nebojte se použít nový výrobek pro Vaše chovance i tehdy, budete-li je převážet a použijete SALT BALSAM jako zklidňující prostředek a to zřejmě nikoliv pro Vás, ale pro Vaše ryby. Jde o citlivý přípravek, který Vám umožní zasáhnout vždy, když bude třeba ryby zklidnit, nebo podpořit léčbu při nejrůznějších infekcích.

Malawi flakes – NOVINKA

Kompletní vločkové krmivo pro cichlidy z jezer Malawi a Tanganika s vyváženou přírodní recepturou kladoucí důraz na rostlinné složky. Doporučujeme i pro ostatní druhy ryb s podobnými nároky. Obsahuje nutričně důležitý komponent získaný z hmyzu a přírodní stimulátor imunitního systému BETA GLUCAN. Inovativní skladba použitých surovin umožní chovaným živočichům vyváženě metabolizovat a tím udržet i potřebnou vitalitu.

Betta salt balsam – NOVINKA

Mořská sůl s látkami eliminujícími chlór. Vřele doporučujeme pro bojovnice (Betta) a také pro živorodky, gavúnky duhovkovité a africké cichlidy. Chlorid sodný je sloučenina nezbytná pro životní funkce většiny organismů. Betta Salt obsahuje sloučeninu, který okamžitě odstraní chlór; obsahuje také výtažek z Aloe vera a beta-glukan, který podporuje hojení ran a regeneraci sliznice a kůže, posiluje imunitní systém, pomáhá předcházet a bojovat s infekcí.

Top