0
0

dobry den
chci se zeptat ohledne zabronozky,vyplati se nakoupit za rozumnou cenu nekolik plechovek zabronozky dopredu a jak plechovky samozrejme neotevrene skladovat ci jaka je zivotnost plechovek?Spotrebuji za rok tak 3-4plechovky tudiz bych je chtel nakoupit dopredu
jeste jestli mohu mam dotaz ohledne ancistrusu ,mam asi sest samic a dva samce. tito se mi trou celkem pravidelne, ale oba samci mi jikry vyhazuji z trubek,uz jsem je rozdelil kazdy samec ma tri samice zvlast v akvariu, zkousel jsem i samce prohodit mezi samicemi a stale stejne, hrozen jiker pekny jen tesne pred vylihnutim to samec vyhrne z trubky dle meho nazoru, a samozrejme prezije jen nekolik kusu pludku ,jinak bych se chtel jeste zeptat zda se krizi zlati s obycejnymi-hnedymi a jake je potom potomstvo,dekuji za odpoved Petr

  • petr položil(a) dotaz před 6 roky
  • poslední úprava 6 roky
0
0

Dobrý den.

Prosím podívejte , než cokoli uděláte , přečtěte si minulé odpovědi na téma artemie , žábronožka solná …..a jak to kdo v dotazu formuloval…..
Se světovými trhy s jejími vajíčky to totiž NENÍ JEDNODUCHÉ !!! / jak se dočtete / a snadno uděláte chybu.
Těch chyb může být více a ve více ohledech. V líhnivosti , době líhnivosti , podmínkách pro líhnutí , a hlavně potom ve velikosti ČERSTVĚ nalíhnutých larviček = pro potírky druhů s malými ústy / v souvislosti s tímto problémem si zadejte do pomocného vyhledávače na našich str. Poradny termín PARAMECIUM nebo laboratorní trepka /.

Nechci Vás strašit , ale obávám se , že za “ ROZUMNOU CENU “ / jak píšete / , rozhodně nedostanete to , po čem toužíte. = ALE – NEZNÁM VAŠE NÁROKY !

Moje jsou vysoké – a i když cena tzv. PREMIÍ / USA – Salt lake a sanfranc. zátoka / je v tisícikorunách za vakuovanou a silikagelem ošetřenou plechovku , počet potěrů , které s ní zdárně a okamžitě odkrmíte , rybky stejnoměrně !!! “ odrostete “ a slušně prodáte / pokud možno NE českému výkupci / , tak se Vám vstupní cena bohatě ! vrátí .
Tato PREMIA doprovází něco jako certifikát kvality – tzv. HU – FA profil , a ten mají USA premia jedinečný.
Bohužel / bohu dík – světovým drancířům vajíček ve zmíněných lokalitách dali inspektoři život. prostředí pořádně přez prsty a podstatně jim snížili kvóty , protože nadměrnou těžbou vajíček začaly vznikat “ díry “ v potravních řetězcích ostatních živočichů v přírodě – na artemii závislých.
Tím vznikl nedostatek na světových trzích , došlo k enormnímu navýšení ceny za Premia a ke snaze NAHRADIT JE druhy žábronožky z jiných zemí či světadílů.

A MÁME TU CHAOS . Přebalování “ čehokoli , KÝMKOLI …… a odkudkoli …… , prase se v tom nevyzná …….

******* A TOTO POTOM – MŮŽETE NAKOUPIT ZA TU VAŠI “ ROZUMNOU CENU “ .**********
==============================================================================

Ano – můžete mít štěstí , ale také nemusíte , protože levná vajíčka vůbec nemusí projít laboratorní kontrolou , nedoprovázejí je žádné cert. kvality …… , nikdo za nic neručí …… , prostě máte SMŮLU.

Obchodníci se při reklamaci ohradí tím , že jste blbě postupoval při líhnutí …….atd….atd……
Kvalitně ošetřená a distribuovaná vajíčka artemie “ ODKUDKOLI “ se většinou slušně líhnou – jen za RŮZNĚ dlouhou dobu !!! a jejich larvičky jsou RŮZNĚ VELKÉ = a potěry s malými ústy je nedokáží po rozplavání pozřít.

ALE ANI TOTO / vzhledem k milosrdné jejich ceně ! / NEMUSÍ BÝT NA ZÁVADU = LZE TĚCH PÁR DNÍ PŘEKLENOUT krmením Parameciem a larvičky většího , neurčitého , necertifikovaného druhu atremie jim začít líhnout až třeba 3. , 4. ,……. den , až plůddečky trošku poodskočí.

Ať pocházejí z Japonska , Číny , Tibetu ………. či Austrálie nebo Ruska , MUSÍ SE ALE OBSTOJNĚ LÍHNOUT = a toto bývá u těch “ náhražek “ mnohdy problém …….. a býval jsem svědkem , že náhradní druhy , byť prodávané za cenu slušně přesahující 1.000,- Kč SE NELÍHLY VŮBEC / nebo alespoň NE ADEKVÁTNĚ CENĚ / .

Velmi vysokým HU – FA profilem se pyšnily PREMIA od USA fi. O.S.I. , SANDERS , ARGENT ……. , ale dnes nevím , kdo z nich zůstal na trhu – myslím , že pouze SANDERS , protože na posledních “ Norimbercích “ =
Interzoo jsem ARGENT neviděl …….. , je ale pravda , že už ryby nedělám = a toto mně už netrápí.

Ale na závěr upozornění : **** ANO – SNADNO MŮŽETE “ NALETĚT “ **** a proto bych NA SKLAD ! plechovky
*** NEBRAL *** = a po zkušenosti s PRVNÍ – bych dokoupil další / POKUD !! BY BYLA ŘÁDNĚ VAKUOVANÁ a s líhnivostí , cenou , ……atd….. bych byl jakž takž spokojen / . Pro mně nebyla VELIKOST LARVIČEK hlavním kriteriem. Jezdil jsem na “ prach “ planktonu , držel stabilně Paramecium , takže jsem si na schopnost plůdku pozřít o něco větší – čerstvě nalíhlou larvičku žábronohy KLIDNĚ POČKAL.

K VAŠIM ANCISTRŮM :

Domnívám se , že první zlatí byli “ taženi “ z normálních , proto bych neviděl ve vzájemném tření problém / genetický / , vím ale , že VŽDY upřednostní svou barvu. Pokud je dostatek protějšků. OPAK JSEM NIKDY NEZKOUŠEL – neumím odpovědět.
Vyhazování z trubek může mít více důvodů :

………………. materiál trubek

………………. průměr !!! trubek

………………. výška trubek

………………. “ píšťalovitý “ tvar trubek , aby se samec ve “ výřezu “ dokázal “ zašprajcovat “ trny a roztaženými ploutvemi a tím samicím , které by chtěly dodatečně doklást , nebo samcům konkurentům – znemožnil kolem něj proniknout do trubky , když jikry hlídá.

………………. 1 samec a 2 samice se v kladení dokáží “ sesinchronizovat “ , se 3 samicami si už nejsem jist = a TA TAM MŮŽE PŮSOBIT RUŠIVĚ = názor.

………………. mladé , nezkušené ryby – po několika výtěrech to může “ držet “

……./ ……pokud jsem měl trubky určitého průměru , tvaru píšťaly = nikdy nic nevyhodili. Ani ve společném akva .
Prali se , to ano , ale hlídající samec vždy vše ubránil.
Samce se snůškou jsem odebíral do vyšší elementky S FILTREM !!! a dostat. O2 !!! a až se mladí rozutekli z “ pod zadku “ , vrátil jsem jej TAM , ODKUD JSEM JEJ VZAL . Ale trubku jsem mu zpočátku NEVRÁTIL = AŽ SE NĚKOLIK DNÍ NAŽRAL , aby se častým třením a nežráním nevysilovali .

Dále – pokud jsou jikry oplozeny , můžete je samcům brát a líhnout je sám , bokem, jen musíte DODRŽET absolutní kvalitu vody , jinak nálevník – a ámen.
Odebrané jikry lze líhnout v podobných zařízeníčkách , jaké používají “ tlamovcáři “ = tzv. umělé tlamy = princip proudění vody , okysličování , sítka …….. a v nich odebrané jikry.
Zbělané jikry by jste vylupoval z hroznů , hrozinek dobře opláchnul od zbytku bílkoviny / potrava nálevníků / a zase vrátil na sítko , nebo do umělé tlamy .
NENECHTE SAMCE ZASE CO NEJDŘÍV “ ZASEDNOUT “ , NEBO SI JE VYČERPÁTE.

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip