0
0

Dobrý den, řeším vysoké ph vody (8-8.5) i přesto, že vodu při výměně 1/3 upravím Acidonem na cca 7,1 – 7,3. Za půl dne je zpět na vysoké hodnotě. Je to tím, že akvárko je nově založené cca 3 týdny? Nebo to dělají některé rostliny či kořen? Ale ten není nový, je z jiného akvária. Poradíte co s tím? Abych tam jen nelil dokola Acidon. Děkuji.

Obrázek
  • Michal položil(a) dotaz před 5 roky
  • poslední úprava 5 roky
0
0

Dobrý den.

Jakákoli chemie je pouze dočasná. V tomto případě se hodnoty vody vrací k původním / tzv. vratné reakce / . Biotopek NEMŮŽETE držet násilně pod chemickým “ tlakem “ .
Nenapsal jste mi , JAKÉ HODNOTY MÁ VSTUPNÍ VODA , proč ??

Nastudujte si co nejpřesněji pojem NITRIFIKACE ! Jaká je funkce nitrifikačních bakterií a CO je výsledek jejich působení. CO jsou jejich metabolika a JAK CO2 ovlivňuje pH vody.

Hodně Vám to pomůže ……… a později už podle hodnoty pH a jejího posunu tím i oným směrem můžete odhadovat co se v akva děje a co Vás v nejbližší době čeká aby nedošlo k nejhoršímu.
……/ ….osobně jsem v intenzívní akvaristice nečistil v “ úterý či ve čtvrtek – jak na vojně “ ale podle naměřeného pH. TO mi přesně řeklo jestli to ještě den , dva vydrží , jindy jsem musel skočit po hadici – A IHNED. …….. / . Jistě , u okrasného , dobře fungujícího akva to není tak vyhroceno , jako např . u odchovné nádrže se 2 000 neonek . Tam stačí malé pochybení s krmivem …….. a ámen.

JE ZAJÍMAVÉ , KOLIK ENERGIE A PENĚZ JSTE OCHOTNI VĚNOVAT ŘEŠENÍ A ODSTRAŇOVÁNÍ

**** DŮSLEDKŮ **** , MÍSTO TOHO , ABY JSTE SI UJASNILI A OVLÁDLI **** P Ř Í Č I N U **** .

Ano , uznávám , že každý jednou začíná , ale jsem toho názoru , že aby to za něco stálo , nešlo se cestou “ pokus – omyl “ , je potřeba ovládnout alespoň ZÁKLADNÍ PRINCIPY. Biorytmické pochody nejsou zas až tak složité a v naprosté většině jde o *** NECHUŤ *** , neochotu dát živému to , co si zaslouží. Všimněte si , že většina !!!!! akva publikací začíná pojmy jako : tvrdost uhličitanová , stálá , CELKOVÁ , pH , vodivost , význam O2 , význam CO2 pro asimilaci kytek = ale taky nebezpečí pro ryby , hrozba tvorby NO2 , méně ohrožující NO3 ……atd…… TOTO !! když si ujasníte = NEBO SE NECHÁTE POUČIT , uvidíte , jak vše do sebe zapadá, jak je příroda vyspělá ………. a jací my jsme žabaři.
Bohužel , ryby na rozdíl od psů , koček a kanárů žijí ve vodě a většina začátečníků / ale i mnoho pokročilých / O NÍ NIC NEVÍ , nebo jen velmi málo.

TO JE CHBA , KTERÉ SE VÁM *** MŮŽE *** celkem kdykoli zachybujete VYMSTÍT.

To není hrozba , ani výtka , je to jenom hezky myšlená R A D A .

Přeji úspěch , zdravé a prosperující akvárko s mnoha hezkými chvílemi , před ním strávených .

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip