0
0

Dobrý den,mela bych dotaz.S akvaristika teprve začínám a Koupila jsem jako prevenci přípravek Dajana Prevent.Jak často se prosím tento přípravek používá a je nutné po aplikaci vyměnit polovinu nádrže jak se na obale píše?Děkuji za odpověď Nevřelová

  • Veronika Nevřelová položil(a) dotaz před 9 měsíců
  • poslední úprava 9 měsíců
0
0

Dobrý den.

Prevent je směsný přípravek z anorganických barviv. Omezuje bakterku a v POČÁTCÍCH viry a výskyt dravých nálevníků. U chovatelů oblíbený , sám jsem jej v komerční akv. hojně používal.
Před aplikací bych se přimluvil za výměnu až 2/3 vody , nadávkoval plnou dávku dle návodu , nechal působit 3 dny , znovu vyměnil cca 2/3 vody , nadávkoval 2. plnou dávku , nechal působit zase 3 dny ……… a pak je to na Vás – můžete zase část vody vyměnit , osobně jsem to ponechával bez výměny = barviva se světlem rozloží a následně jsem vodu obměňoval běžnou údržbou . Během použití / v navrženém případě těch 6 dní / raději nesviťte .
Také v něm můžete dezinf. síťky a jinou techniku. / do koncentrovanějšího roztoku než je v návodu jsme chytali přírodní krmivo – buchanky , dafnie , komáří larvy …… , po dovozu domů jsme je rozcedili dle velikosti a uchovávali je již v čisté vodě …… / .
Pokud někdy použijete Prevent jako léčivo = zároveň zvedněte teplotu , např. o 4°C . Potom opakujte popsané kroky 3x i 4x = vždy po předchozí výměně 2/3 vody. Zase – poslední dávku můžete nechat “ rozplynout “ v běžné údržbě. Při úporných problémech je velmi vhodné jej použít spolu s antibiotiky = viz. léčby ATB v mnoha ! minulých odpovědích. Můžete použít POMOCNÝ VYHLEDÁVAČ – vepište například ,antibiotika‘ .
……./ před léty mi napsala chovatelka , že si chovy a odchovy bez Preventu už neumí ani představit…….. , osobně
jsem zastáncem “ nechemizování “ = samo , pokud to není nezbytné.

S pěkným pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip