0
0

Dobrý den, dokončuji úspěšně léčbu roztokem FMC. Již budu pomalu vracet vyvařené filtrační nádoby i filtry, ale nikde jsem se nedočetl zda i 12 den mám udělat částečnou výměnu vody a poté pomalu snižovat teplotu. Nebo mám vyměnit vodu o něco později? Moc děkuji za radu, Karel

  • Karel položil(a) dotaz před 1 měsíc
  • poslední úprava 1 měsíc
0
0

Omluva – původní odpověď se nezobrazila …. , tak ještě jednou .

Poslední výměna není podstatná, chemikálie jsou již z velké části rozloženy světlem a bakt. enzym.působením. Vodu postupně obměníte běžným odkalováním a dopouštěním čerstvé…….

Problém by ale mohl nastat vrácením VYVAŘENÝCH filtračních náplní. Nebudou nějakou dobu biologicky funkční = stejně jako při zakládání NOVÝCH nádrží.

Ale Vy píšete v množném čísle : nádoby , filtry .
Předpokládám tedy , že máte více nádrží = proto , je li tomu tak , využijte “ ZAJETÝ “ filtr z nejčistší jiné nádrže a nějakou jeho filtr. vložku PŘIDEJTE k těm vyvařeným. Rychleji je aktivujete a SNAD nedojde k tvorbě nálevníků , jak by se s POUZE těmi vyvařenými klidně mohlo stát. / viz. NITRIFIKACE / .

FMC je bomba , jeden z nejúčinnějších akva přípravků , bohužel všechytráky EU zakázán. Brzy budete léčit rybky pouze hajzlíkovou mísou. Je to velká škoda , i mně zachránilo FMC snad statisíce ryb – za těch 40 let intenz. komerč. chovu.

/ …………. 1 !!!!! ml FMC na 100 !!!! litrů akva vody …… , téměř rozložené světlem…… , pár akvaristů …….. a ještě méně těch , kteří po něm vůbec sáhnou …….. , bohužel , tento blázinec není pouze o akvaristice ……. / . Ale jsem rád , že jsem zažil lepší časy a vrchol ČS akvaristiky.

S pozdravem

Slávek

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip