0
0

Dobrý den,
máme 400 litrů akvárium, poměrně dost zarybněné, spektrum druhů široké /ancistrusové, několik druhů pancéřníčků, přísavky japonské, akary blue elektic, parmičky žraločí, sumečci žraločí /dva velké kusy 20cm/, sumečci průhlední, anténovci, parmičky černopruhé, kančíci, parmičky duhové… snad je to všechno, asi 60 rybek. Akvárium jsme odkoupili takto osazené. Dva měsíce fungovalo skvěle, žádný problém. Po překrmení rybiček vše špatně. Voda se neustále zakaluje (je cítit, ale ne rybinou, prostě zkažením). Dno jsme hloubkově odkalili, koupili chemii Sera Aquatan. Máme kvalitní filtr, dobré vzduchování, jen živé rostliny nám chybí, máme umělé, protože živé akary úplně zlikvidovaly. Krmíme vločkovým krmivem a mraženými patentkami, jen málo jednou denně. Změřena uhličitanová tvrdost, celková tvrdost, ph – vše v normě. Ale parmičky červenoocasé úplně ztratily barvu – ocas průhledný místo červený a černé tělíčko zešedlo a postupně odcházejí. Ancistrus se nafouknul jako balon, až mu vylezly oči z důlků, a umřel. Nevím, co s tím… Děkuji.
S pozdravem Pavla

  • Pavla položil(a) dotaz před 6 roky
  • poslední úprava 6 roky
0
0

Milý Slávku, vůbec se nezlobím, vždyť máte ve všem pravdu.
Jsem naprostý začátečník a jsem si toho vědoma. Jenže diskuze na internetu je k ničemu, každý radí něco jiného. Přitom se dle Vašeho popisu domnívám, že úspěch s akvárkem začíná od bodu nula – tedy uspořádáním akvária a osazením druhy ryb. U mně je to poděděné a v nepořádku. Proto bych se vás ráda zeptala… děláte i „opravy“ akvárií naživo??? Totiž že bychom se dohodli, vy byste přijel a poradil a případně i udělal práci na akváriu? Klidně ho založit vlastně od začátku? – rostliny apod. Teď už se akvárko stabilizovalo, ale některé druhy stejně trpí, např. ony uvedené parmičky červenoocasé. Jiné jsou zcela v pohodě (odolné akary a kančíci a parmičky žraločí). Děláte prosím takové zásahy na objednávku???
Moc děkuji za odpověď.
Pavla

0
0

Dobrý den.

………, nevím co s tím….. , Pavlínko , ani se Vám nedivím . Živil jsem se akvaristikou desítky let a lámu si hlavu ,
jak a čím VŮBEC ZAČÍT ====== a to POUZE ODHADOVAT , protože poskytnuté informace téměř k ničemu
nestačí.

Co jste mi poskytla :

………………………. informaci o NAPROSTO CHAOTICKÉM a nepochopitelném složení ryb / omlouvá Vás ono
“ zdědění “ tohoto guláše/ . Skladba tzv. “ SPOLEČENSKÉHO “ akvária by měla být s VELKÝM ohledem na odpovídající TEPLOTU , NUTRIČNÍ HODNOTY KRMENÍ !!!!!!! VŠECH DRUHŮ ! , DRUHOVOST a RŮZNORODOST !!!! krmení , teritoriální nároky , “ úkrytové “ nároky , ryby klidné XX temperamentní “ plavci “ , TECHNIKU a VELKOU SNAHOU O UDRŽENÍ BIOLOGICKÉ ROVNOVÁHY.

………………………. že máte vše výkonné / až nato , že to nefunguje ! /
Kdyby totiž ve filtračních vložkách probíhala **** NAPROSTO NUTNÁ a NEZBYTNÁ !!! **** NITRIFIKACE , tak by voda nepáchla a náplně by řekněme voněly jakoby “ po hlíně “ .
Váš filtr sice může být výkonný MECHANICKY , ale nejede Vám ****** BIOLOGICKY ***** !!!
……. / prosím – proces veledůležité NITRIFIKACE si ve vl. zájmu nastudujte , ušetří Vám to MNOHO problémů i
“ pro příště “ .

………………………. že tam máte kančíky / = cichlidy = MOŽNÉ přenašeče bičíkovců , nematod / jejichž výkaly přežvýknou ostatní druhy , ty sice mohou být ROZDÍLNĚ odolné = nicméně zrovna POPSANÝ STAV MRTVÉHO ANCISTRA BY *** m o h l ***** / ale taky nemusel být důsledkem bičíkovců a ve spojení s “ jiným “ i odrazem hlístic = Nematod = viz. net. ……….. a do toho pak většinou vletí BAKTERKA === a ta to dorazí……
Toto by sice byla možnost / za určitých složitějších okolností / , ale kdybych si MUSEL tipnout , podle stavu Vašeho ancistra bych asi zvolil infekční vodnatelnost ====== **** TEDY ZA PŘEDPOKLADU , ŽE BYCH SE MOHL p l n ě !!!! SPOLEHNOUT NA vAŠE UJIŠTĚNÍ HODNOT VODY **** V NORMĚ ***** !!!!!!!!!!!

………………………… že se bavíte NESMYSLNÝM měřením nějaké tvrdosti , ale JAKSI VÁM UNIKÁ DŮLEŽITÉ MĚŘENÍ ***** DUSÍKATÝCH FOREM znečištění ******* = a to

***** VZHEDEM K VAŠÍ “ NEFILTRACI “ / NEnitrifikaci / ***** HLAVNĚ NO2 !!!!!!
===================================================================

taky zvýšený výskyt NO2 by mohl udělat s ancistrem TO , CO POPISUJETE

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

……… a tak bych mohl pokračovat , přidávat ke všemu možnost bakterky …….. , polemizovat o sloučení více vlivů ,
polemizovat o spolupůsobení nálevníků = což by mohl být Váš “ zákal “ ……….atd…..atd…..atd……

Polemizovat , dohadovat se , vylučovat , připouštět , VĚŠTIT ……… to je vše , co VĚTŠINU “ pasívnívh “ akvaristíků – koukačů NEZAJÍMÁ , vím , Vy CHCETE ŘEŠENÍ , DIAGNOZY , nejlépe PŘESNÉ metody léčení , detailní kroky při nich…………. no – tak to je přesně TO , CO Vám V TOMTO / vše možném / PŘÍPADĚ NEDOKÁŽU POSKYTNOUT. “ na dálku fakt nevěštím “ , ne že by v tom byla neochota – pouze bezmoc .
Nic nemůžu VIDĚT , “ rozkuchat “ , proměřit , očichat , podívat se na filtr. vložky , strčit pod mikroskop ten váš
“ zákal “ , podívat se na bicolory nebo frenáty nebo co nazýváte parmičky červenoocasé / doporučoval bych
latinská pojmenování ! / …………….. TAK JAK MÁM RADIT ??????

MÁM Z TOHO PÁR “ VJEMŮ “ – ale nebudou se Vám líbit . Pokud CHCETE ČÍST DÁL , prosím :

……….. v rybách nesourodý GULÁŠ = s ROZDÍLNÝMI !!! NÁROKY – SKORO NA VŠE

……….. nic ve zlém , ale podle formy dotazu usuzuji , že Vám unikají podstatné pojmy pro dlouhodobě úspěšný chov. Ano – každý se učí / proto se věnuji hlavně začátečníkům / , ale jak ve škole : pokud nejste PŘIPRAVENÁ , DOSTANETE FLASTR . Vy jste jej dostala v akvaristice.

……….. PŘÍŠERNĚ !!! KRMÍTE . NEDOSTATEČNĚ , MÁLODRUHOVĚ , vyšším proteinem a tukem si zničíte ryby dna a nízkoprtotein . krmivem NEDÁTE POTŘEBNÉ cichlidám ………… , aby se Vám dosyta NAŽRAL pangasius , za tu dobu “ už ancistrus praskne “ ……….. , když tyto žrouty chcete dosyta nakrmit / jednak to nemůžete nikdy trefit , protože každý je jinak mrštný a pohyblivý , máte tam ryby “ průbojné “ , ale i nedůrazné = jak je chcete stejně nakrmit ??? = někdo BUDE PROSTĚ STRÁDAT !!! = potravní dlouhodobý stres. Stres je spouštěč “ všeho zlého “ ……. a jednak jim NEPLNÍTE nutné složky v potravě = ani rybám dna = a už vůbec ne těm rychlým plavcům……… / když je tedy chcete dosyta a PLNOHODNOTNĚ !!!!! nakrmit = je jen KRŮČEK K JEJICH PŘEKRMENÍ = a ostatní právě sledujete.

Když už jsem toho tady tolik nasmolil , POKUSÍM SE O JEDNU RADU :

****** OKAMŽITĚ ***** přechytat ryby do stejně teplé / i čerstvé ! / vody , NEFILTROVAT = JEN SILNĚ VZDUCHOVAT !!!!!!! , ***** N E K R M I T *****!!!!!!!! = VŮBEC NEKRMIT ! ,

přidat 250 mg širokospektr. antibiotika na 40 litrů oné čisté / i čerstvé / vody = a eliminovat *** BAKTERKU ***,
PŘIDAL BYCH AMAZON A ACRIFLAVIN / amazonu TOLIK , aby jste na ryby JEŠTĚ SLUŠNĚ VIDĚLA = TZN. VÍC , NEŽ JE DÁVKOVÁNÍ NA ETIKETĚ !!!! , acriflavinu o NĚCO víc , než je na etiketě – ale s mírou.

je jedno , do čeho je provizorně strčíte – je teplo , klidně poslouží i dětský nafukovací bazének o dostat. objemu.
Voda musí být NAPROSTO čirá = bez nálevníků = zákalu.

Akvárium bych dezinfikoval , ZALOŽIL ZNOVU !!! = a ****** AŽ ZMIZÍ POČÁTEČNÍ ZÁKAL ******* , vyčištěný filtr bude “ vonět “ ====== ****** ALE BUDE BAKTERIELNĚ / nitrifikačky / “ ZAJETÝ “ ****** , TEPRVE POTOM BYCH VRÁTIL ****** VIDITELNĚ ZDRAVÉ RYBY Z KARANTÉNY ****** a ty co by se Vám ještě nelíbily , bych kurýroval v onom bazénku = ale krmil jen střídmě , aby nevznikly zákaly. Pomohlo by Vám UV čko.

Léčby jednotlivých nemocí najdete na těchto stránkách v odpovědích ZPĚTNĚ – i antibiotiky. Hledejte i v ARCHIVU .

Cokoli z napsaného se Vám nebude líbit – si nezabírejte. Nemyslím to zle a kdby to šlo , určitě bych konkretně poradil / máme s Vašimi “ předchůdci “ i zajímavé % úspěšnosti – nato , že radím “ od stolu “ . Vy nejste bohužel ten případ , u Vás je spousta možností = A TO , CO VIDÍTE JE ****** POUZE DŮSLEDEK ****** = ale čeho ?
NEUMÍM ODPOVĚDĚT.

I tak – držím palce , ať toho zachráníte CO NEJVÍC !!!!

Slávek

Zobrazení 2 výsledků
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip