0
0

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Snažím se odchovat malé Betty ale nedaří se mi to. Mám je v akvariu kde mají topení a krmím je žábronožkou solnou (živou). Té si ale taky moc nevšímají.

  • Tereza položil(a) dotaz před 2 roky
  • poslední úprava 2 roky
0
0

Dobrý den.

Terezko , nedivte se . Většina labyrintních ryb má maličké plůdečky , s malými ústy. Po rozplavání jejich plůdečků nedokáží tyto nauplie artemií – ani když jsou ÚPLNĚ ČERSTVĚ NALÍHNUTÉ – pozřít. Prostě jsou pro ně VELKÉ SOUSTO. *** AŽ ! *** to dokáží = poznáte tak , že plůdečky zoranžoví a “ zbaculatí “ .
Takže co s tím , že ?
Předpokládám , že nebudete chodit do přírodních lokalit chytat plankton , CEDIT JEJ dle velikost sadou sít …….. a jen pro představu = to , co PROPADNE tzv. MONOFILEM a je zachyceno na nejjemnější mlynářské hedvábí či na sítotiskovou tkaninu = TO BY POTOM VELIKOSNĚ I JAKOTNĚ SPLŇOVALO POŽADAVEK pro POČÁTEČNÍ !!!
rozkrmení potírků většiny labyrintek.

Vy ale máte alternativu . Tou je laboratorní trepka = PARAMECIUM. Jedná se o nedravého a nazvěme to třeba
“ ušlechtilého “ nálevníka. Není sice extra úživný , ale vydrží ve sloupci tak dlouho , dokud jej potěry nevychytají ,
nekouše , neroste …… , prostě pro první dny naprosto VHODNÝ a DOPORUČITELNÝ.
Po dni , dvou , třech ……. – záleží na Vašich akva podmínkách = hlavně TEPLOTĚ pro potírky !!!!!! jim nabídněte
***** POUZE PÁR !!! **** ČERSTVĚ !!!!! nalíhnutých larviček artemií . Slupli ji ? Zoranžověly ??? , ne ? = tak pokračovat trepkou . Další den zase vyzkoušet – vzaly ji ? ………atd , až “ zoranžoví “ .

A POTOM !!!!!!! = NENECHAT SE STRHNOUT !!!! a NEPŘEKRMIT !!! Atremka je slanovodní a ve sladké vodě brzy hyne ! Brzy ! se začne rozkládat a dokáže úplně zdevastovat / chemicky / vodu.
Krmte jí několikrát denně !!! , ale jen po takových množstvíčkách , která dokáže množství Vašeho plůdku spotřebovat **** DO ZAČÁTKU ÚHYNU LARVIČEK **** . / …….. případný zbytek mrtvolek larv. ihned odsát / .
Plůdek DRŽET V TEPLE !!!!! , v nižším sloupci vody / představte si rýžová pole / .

A velmi důležité pro čichavce : DO !!! tvorby labyrintu jim lze zvětšovat sousta = co dokáží přijmout.

A L E : jak si “ první “ čichne vzduchu z HLADINY ======= SNÍŽIT HLADINU NA cca 20 cm , aby nemusely ode dna dlouho k hladině pro nádechy A SOUČASNĚ – PROTOŽE SE JIM ZUŽUJE “ HRDLO “ – vlivem tvorby labyrintu = ******* ZMENŠIT SOUSTA POTRAVY ******* !!!!
Toto se samozřejmě týká PŘEDEVŠÍM labyr. krmených živým CEZENÝM planktonem – Vy nebudete mít s artemií problém / velikostní / = a to ani když by jste krmila larvami několik hodin starými a proto většími.

OD ZAČÁTKU ČICHÁNÍ Z HLADINY – ****** ZAKRÝT !!! akvárko ***** a NENACHLADIT JIM LABYRINT !!!
=====================================================================================
TEPLO ! a i TEPLÉ VLHKO nad hladinou !!!

HODNĚ ! zdaru při odchovu. / ……takhle si troufněte na všechny druhy čichavců , Zvl. Colisa lalia a Trichogaster leeri jsou VELMI atraktivní , dobře se dělají a hlavně PRODÁVAJÍ . V souč. je jich na trhu naprostý nedostatek / .

Tak zlomte vaz !!!!

Slávek.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip