0
0

Dobrý den,
pro výzkumné účely budu chovat sekavce rodu Cobitis ze střední a jihovýchodní Evropy. Tyto ryby žijí výhradně u dna, kde filtrují substrát a živí se detritem a malými bezobratlými živočichy. Velikostně se pohybují do 13 cm (9 gramů). Chtěla bych se zeptat, které z krmiv pro ryby žijící u dna bych měla zvolit, pokud chci, aby byly ryby v co nejlepší kondici (a tzn. samice byly schopné produkce vajíček)? A jaké krmné schéma by bylo vhodné dodržovat (kolik tablet denně na kolik ryb apod)? Děkuji moc za odpověď.

  • VeronikaL položil(a) dotaz před 2 roky
  • poslední úprava 2 roky
0
0

Dobrý den.

Mám zkušenosti jen s “ asiaty “ a to Acanthophthalmus , / množil jsem je hormonálně / . Domnívám se ale , že s “ evropany “ to bude velmi podobné , snad i snazší.
Pěkný , rovnoměrný růst a v pohlavní vyspělosti ryb zaplněná bříška samic / jde velmi snadno poznat = prohloubená břišní část samic , u asiatů viditelné zelené jikřičky , samci trvale štíhlí / Vám ukáže , jak jste krmila.
Pokud Váš dotaz směřuje na UMĚLÁ krmiva , je to celkem jedno , pokud budou skladbou kvalitní. Jsou to všežravci a pokud budou sousta velikostně zkonzumovatelná , větší tablety či granule budou pozvolna měknout, aby je stačili odežírat , je to jedno. S vločkami problém nebude. Ale vše kvalitní , pokud možno s rostlinnou i živočišnou složkou . / z naší nabídky např. Spirulina chlorella flakes , spirul. tablety , vegetarian , ……… = nastudujte si složení jedn. krmiv na našich stránkách , také řady Insekt , Legend a Vorms……….

ALE : při tomto , byť kombin. typu krmiv můžete mít sice rybky zdravé , vitální a rozhodně nezajdou “ na úbytě “ ……… , můj názor je ale stále stejný , neměnný , na těchto stránkách ČASTO zdůrazňovaný – a KOMERČNÍ akvaristkou JASNĚ OVĚŘENÝ :

**************** ŽIVÉ , ŽIVÉ , ŽIVÉ ……… , možno dokrmit spir. / chlorel . “ sušenkami “ a ZNOVU ŽIVÉ. **********
======================================================================================

Osobně : nítěnky , patentky , koretry , larvičky atremie , CYKLOP , dafnie, také jsem často používal namražené míchanice na bázi hovězího srdíčka = možno namíchat ROZMANITÉ !!!! složky , léčiva , dobarvovací látky , vitamíny, aminokyseliny , ale i složky , kterých by se moc nedotkly / např. kopřivy , špenát , česnesk , moř. řasy ……….. atd …….atd…… / .
SAMA POZNÁTE tu divokost požírání nítěnek a patentek – vyjedou i přez den – a mohou se přetrhnout……… , to se Vám u “ sušenek “ nikdy nepoštěstí. NO ! – a to se potom plní samice ! / s panceřníčky Corydoras TO MÁTE TO SAMÉ – jak přijdete o nítěnky , bude po tření ……. / .

NEVÍM ALE , JAKÉ MÁTE AMBICE . Pokud Vám jde pouze o pozorování jejich skrytého života , potom si jistě vystačíte i s neživými krmivy , která jim můžete spestřit alespoň LYOFILIZOVANÝMI – musíte je ale předem namočit , aby klesla. Viz . naše LYO produkty.

Krmnou dávku Vám pochop. nemohu uvést , je dána velikostí / stářím / ryb , jejich počtem , chemic. poměry ve Vašem akva , množstvím kyslíku , rušivými vlivy ……..atd….. . To není prase , brojler , kapr …….. a není nikde uváděna jejich “ denní spotřeba “ pro určitý přírůstek ……
Krmné dávky si jednoduše určíte / vysledujete / sama , nebudou stejné u jedn. druhů krmiv , sušených ani živých a zkuste se pro začátek držet třeba totálního sežrání dávky během 20 minut , u živého – do vyžrání.

Nenechte NIC HNÍT , rozkládat se / fosfor , dusík. sl. , řasy , zákaly ……. průůů oblém / .
Jemný písek !!!!! , nic ostrohranného , jeskyňky / půlky kokos. ořechů , bambus. rtubky , rozbité malé květináčky …… atd / .
AKTIVNÍ HLAVNĚ V NOCI. Ostré světlo jim vadí . Bohaté osázení + stínící kytky na hladině = velmi fajn je Ceratopteri pteroides . ……………….. / také pro labyrintky …… , ale to se Vás netýká …. / .

Přeji ÚSPĚŠNÝ CHOV a detailní vypozorování jejich zajímavého skrytého života.

Tak hodně štěstí ! / miloval jsem je ! /

S pozdravem
Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip