0
0

Dobrý den, rád bych se zeptal co je za nemoc když se na oku skalára objeví na oku bílý povlak a čím to popřípadě léčit. Dále bych se optal co si mám představit pod pojmem po aplikaci léčiva vyměnit půl nádrže, nikde jsem se nedocetl po jaké době. Děkuji za odpověď s pozdravem Hladký

  • Petr položil(a) dotaz před 3 roky
  • poslední úprava 3 roky
0
0

Dobrý den.

Pane Hladký , odpověď se Vám nebude pravděp. líbit , ale nejsme tu od toho , abychom si vzájemně “ čůrali do botiček “ …… Přijměte to pouze jako názor , dobře a pěkně míněnoui radu bývalého akvaristy na plný úvazek – „masaře “ :

Oko : Mívá to 2 příčiny , ale větš. pouze jednu . “ Bordel “ v nádrži “ .

Ta MNOHEM HORŠÍ , naštěstí málo pravděpodobná = přerod dvourodé motolice ve stadiu cerkarie na metacerkarii , oko může až vyhřeznout , viset na nervu ……. , hnus , následovaný TRVALOU SLEPOTOU.
Viz net = digenea , cerkarie , metacerkarie , červ . Děje se to přez 2 mezihostitele = v akva ojedinělé.

Ta MNOHEM , MNOHEM ČASTĚJŠÍ = ZANEDBANÉ , NEVHODNÉ chemické PODMÍNKY v nádrži , poškození oka vlivem nevhodných hodnot akvavody .

Rada : velmi jednoduché a snadné – odlovit do karantény s čistou vodou / čistotu – i chemickou !! DRŽET / , TEPLOTU na 34 °C , slušně vzduchovat – menší vaznost kyslíku , možno obarvit Acriflavinem a přisolit vodu.
Používal jsem hodně i AMAZON , tento i acrifl. ZAMEZUIJÍ BUNĚČNÉMU DĚLENÍ – super výsledky.
Po dobu karanteny krmit ŽIVOU potr. – a MÁLO.
Určitě vyhrajete …… , ale kdyby přeci jen nastaly komlikace = viz. léčby ATB.

————————————————–

Výměna vody : pod pojmem “ po aplikaci ………. “ si nic nepředstavujte , ale když už nestudujete jednotlivá onemoc. akva ryb v LITERATUŘE , navrhuji Vám / ale pouze / – pročíst si léčby na těchto stránkách – ve spoustě minulých odpovědí. Jsou tam detailně popsány chemikálie , směsné přípravky , antibiotika , antihelmintika , chemoterapeutika , antiparazitika , krátkodobé koupele , DOUHODOBÉ KOUPELE s apl. 1. ,3., 6., a 9. den a s výměnami vod – mezi i po UKONČENÍ.
Záleží na použitém léčivu či přípravku – na jeho chemických “ dozvucích “ , škodlivosti pro ryby , rostliny …., vlivu na chemizmus vody , zda nejde o opakování dávek po dolíhnutí VAJÍČEK PARAZITŮ ………atd….atd……
Jsou případy , kdy je nutné vyměnit i 3/4 vody , CELOU vodu – a dokonce i NANĚKOLIKRÁT ZA SEBOU……

Pokud zájem – použijte pomocného vyhledávače a zkuste i ARCHIV.

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip