0
0

Chystám se k nákupu Dajana Biofiltru v balení 1 litr – je možné jej přelévat do menších lahviček pro snadnější manipulaci aniž by utrpěla kvalita nebo trvanlivost – skladovat budu v temnu a chlad Dajana Biofilter je určen především pro rozjezd nového akvária ? Až pak by měl následovat klasický Biofiltr?

  • Libor Koláček položil(a) dotaz před 1 rokem
  • poslední úprava 1 rokem
0
0

Dobrý den

Není mi zcela jasné , co míníte tím Dajana biofilter a “ klasický “ biofilter. Nabízíme jak tekutý přípravek , který je pro mně méně pochopitelně preferovaný ……. a potom TABLETOVANÝ biofilter / ten jsem používal já – tedy pokud jsem se domníval , že uspíší žádaný biorytmus v “ pošramocené “ nádrži – např. po léčbách , po výměnách filtr. vložek ……..atd…atd… – ALE I TAK jsem se vždy snažil přidat do filtračního systému ALESPOŇ kousek *** STARÉHO FILTR. MÉDIA *** pro urychlení nitrifikačního procesu / . Tablety jsem zasouval do nových filtr. vložek , ať už se jednalo o filtry vnitřní či venkovní.

Co málokdo ví : jedná se o spory ! ! ! bakterií , získávané ještě v NEJNEVHODNĚJŠÍCH podmínkách pro jejich množení. Jsou „zakonzervované“ a začnou se množit až po naředění , či zavodnění. Pokud je pro ně prostředí vhodné , dokáží se rozmnožit na dvojnásobek za velmi krátkou dobu a potom jejich výskyt stoupá po prudké parabole – do chvíle , kdy mají “ CO ŽRÁT “ . Potom se jejich výskyt více či méně stabilizuje / dle zatížení vody / ………. a to do doby , kdy je vybijeme chemikáliemi , nebo nevhod. hodnotami vody .

Při zakládání nového akvária je nutné NOVÉ filtrační vložky NAMOČIT , VYŽDÍMAT , NAMOČIT , VYŽDÍMAT …….. a tím je zbavit vzduchových bublinek , nepoužívat vysoce proudné elektromagnetické hlavice a ZVOLIT OPTIMÁLNÍ HRUBOST filtr. média / zvl. “ houby “ / . Vysazení HLAVNÍ OBSÁDKY RYB můžete také urychlit “ předvysazením “ hejnečka guppek , mečovek , molin , plat …… ,
nechat to trošku “ předposr ….. “ , detrit živorodek nakolonizování nitrifikačních bakterií příznivě ovlivní.
Aby jste vyloučili tvorbu poč. nálevníků , je velmi doporučitelné přidat JAKÝMKOLI ZPŮSOBEM kousek staré / tzv. ZAJETÉ / FILTRAČNÍ HMOTY . Po zajetí nového filtru starou vyhodit. ***** POUD TEDY JE PROSTŘEDÍ PRO BAKTERKY biolog. PŘÍZNIVÉ , NAKOLONIZUJÍ
POMĚRNĚ RYCHLE. ***** Poznáte to na “ VŮNI “ filtru – nádech zeminy. Bakter. vyhynulé filtry nepříjemně páchnou a výsledek je DOPROVÁZEN NÁRŮSTEM HODNOT pH . **** ZA URČITÝCH !!!! podmínek lze jako kritickou považovat hodnotu pH = 8,5 a vyšší , kdy mohou reagovat uložené , zatím neškodné AMONNÉ SOLI ***** / …….. bakterky mj. produkují i CO2 – a to mírně okyseluje vodu . Vymřou li , neokyselují = nárůst pH , možná redukce amon. solí = plynný amoniak = O T R A V A ! / .

Lidi pravděp. preferují “ TEKUTINKY “ / nechápu proč – už kvůli možnosti zkažení ……. / , u suchých výrobků jsou daleko větší možnosti
a to jak pro uchování původního stavu , tak pro možnost přidání různých aditiv , aniž by došlo k poškození původního výrobku.
A tak je to i u našeho BIOFILTER TABS = PŘIDÁNO MALÉ MNOŽSTVÍ prvotního “ žrádýlka “ pro první bakterie.
Výsledek použití je ale těžko prokazatelný , protože ony se Vám ty filtry “ NAKONEC bakt. ZAJEDOU SAMY “ , jen to déle trvá a mohou nastat nálevníkové zákaly ……… a některé se těžko odstraňují. Je to na Vás – mým favoritem byly biof. TABLETY.
Je ale pravdou , že tekutého BIOFILTRU jsme prodali a stále prodáváme NESČETNĚKRÁT !!!!! více. / …… např. kouření také nemá logiku ……. / .

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip