Zodpovězeno
0
0

Dobrý den,
u dvou skalárů se objevily na hlavě boule, které postupně rostou. Ryby tím zatím nijak netrpí, žerou a plavou normálně. Nikde na internetu se mi nepodařilo najít, co by to mohlo být. Nemáte s tím nějaké zkušenosti? Může to být něco infekčního.
Děkuji za radu.

Obrázek
  • Milan položil(a) dotaz před 6 měsíců
  • poslední úprava 6 měsíců
Nejlepší odpověď
1
1

Dobrý den .

KLÍDEK ! , nic se neděje . Vlastníte chovatelskou varietu zvanou GOLD KOPF / zlatá hlava / a tento hrbol je krásný znak SAMCE.
Samice má čelo téměř rovné a HLAVNĚ UŽŠÍ. Vaše forma je nezávojová.

Vaše nafocená ryba je pěkně stavěná , kypící zdravím. Pouze / na můj vkus / má hodně černé. I to “ gold “ čelo , neboli právě ten hrb je zlatý jen z jedné strany.

Byla to moje nejoblíbenější varieta / spolu s “ bicolory “ / a pokud najdete nějaké firemní banery , uvidíte moje nafocené ryby.
Držel jsem je cca 20 let , prodal jich desetitisíce , a na chov jsem si vždy vybíral ryby / mladé / s celou zlatou hlavou a s minimem černé v těle. I tak ale se po dospění v JEJICH snůškách objevovaly tmavší ryby , i když méně než tmavým rodičům.

Vy s tím ale nikde nesoutěžíte – a ryba je to pěkná.
POZOR ALE !!!!
Jsou to temperamenti , ve třecích nádržkách tyto urputně brání a samec se dovede tak rozběsnit , že na Vás vyskočí / doslova / z nezakryté !!!!!!! nádrže . / …….. míval jsem jejich vytíračky až pod stropem pěstírny – a o 2 jsem takhle přišel. Pád nepřežili / .

Tolik jen , kdyby jste si je chtěl namnožit . Výtěrová voda okolo 90 microsiemens vodivosti a dKH do 1°N . Fajn i maličko acriflavinu a našeho AMAZONU = lehce nahnědlý odstín vývoj. vody.

Po rozplavání berou ihned nalíhlou artemii , krásně rostou, jsou vitální ………A KRÁSNÍ. Měl jsem je moc rád , i když mi prošly rukama téměř všechny “ VÝVOZNĚ ŽÁDANÉ “ variety a barvy.

……………….. GOLD KOPF S “ BOULEMI “ ……………

S pozdravem
Slávek Filip

0
0

***************** OMLOUVÁM SE ZA OPOŽDĚNÉ ODPOVĚDI – byl jsem mimo ČR . **************

Děkuji za pochopení .

Slávek

Zobrazení 2 výsledků
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip