0
0

Dobrý den mám akvárium 112l, mám tam 8 pancernicku, 25-30 neonek a Bettaka. Můžu k němu pořídit ještě 2-3 samičky Betty?

0
0

Dobrý den.

URČITĚ. Na 1 samce jsou 3 samičky ideální , protože pokud tam máte jen jednu , je zájem samce o ni intenzívní , samice nemá dostatek klidu , schovává se a samec jí dopřeje pouze klid ve chvílích nádechů.
V počtu 2 – 3 samic se jeho zájem “ rozprostře “ a panuje větší klid.
Co bych Vám ale rád připoměl :

1/ ………… Betty jsou TEPLOMILNÉ !!!! = a pokud píšete o neonkách OBECNÝCH / Paracheirodon INNESY / , těm pro chov vyhovuje teplota
22 , 24 stupňů , zatímco Betty bych choval ve 26 °C a VÝŠE.
A hlavně **** VLHKÉ TEPLO NAD HLADINOU !!!! **** / při intenz. větrání v chladných měsících hrozí NACHLAZENÍ LABYRINTU ! / .
POKUD máte na mysli neonky ČERVENÉ / Cheirodon AXELRODI / , je to v pohodě , těm vyšší teplota vyhovuje.

2/ ……….. Beťákovi zakryjte část hladiny plovoucími rostl. , OPÍRÁ DO NICH PĚNOVÉ HNÍZDO. / …… jikry se líhnou v pěně hnízda NAD HLADINOU ! / . Pro množení nepotřebujete chemicky upravovat vodu , jako např. právě pro neonky / . Plůdek je ale maličký a pro odkrmení potřebuje v POČÁTCÍCH buď trepku , nebo tříděný plankton sadou sítek = tou nejjemnější frakcí , tzn. většinou vířníky.

3/ ……….. Jak betty , tak Vaši panceřníčci VYŽADUJÍ **** ŽIVÉ KRMIVO !!! **** / NÍTĚNKY !!! , koretry, komáří larvy – černé i červené = patentky ,
hrubší plankton ……… / . V nouzi ale jde toto nahradit krmením LYOFILIZOVANÝM = viz. např. naše PRODUKTY / AKV. SLADKOVODNÍ = na str. Dajany.

4/ ………. Při dokupování samic si DÁVEJTE POZOR !!! , aby Vám nevnutili nevyvinutého SAMCE. Váš dospělák by jej ubil.

NEVHODNÝ CHOV BET / teplota , krmení ……. / , jak je MNOHDY doporučován prodejci v zoomarketech / neakvaristé !!! / JE TRÁPENÍ těchto krásných a dekor. ryb. / ……… podle mnohých z n ich tato ryba nepotřebuje ani topítko , ani filtr , ani ŽIVÉ ……….. , nabydete zdání , že snad
ani vodu ……. / .
NAPROSTÝ OPAK JE PRAVDOU . Prosím , přidržte se toho. DÍK.

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip