úhyn vylíhnutých ancistrusů

0
0

Dobrý den,
mohli byste mi prosím poradit s problémem? Máme v akvárku párek ancistrusů, již několikrát se vytřeli. Jenže drobci se z nich vylíhli jen 2x. O tento problém si mi ale nejedná. Jde o to, že když se vylíhli, druhý den ráno tam nebyl ani jeden. Kromě těch 2 ancistrusů máme v akvárku pancéřníčky (jednoho albína, 2 pandíky), přísavku thajskou a hokejky. Žere je něco z toho? Máme je ihned odlovit? Nebo je problém ve vodě?
Moc díky,
Majka

  • Majka položil(a) dotaz před 7 měsíci
  • poslední úprava 7 měsíci
0
0

Dobrý den.

Maru , pokud jste viděli vykulené plůdečky , problém ve vodě bych neviděl. Zato velký problém vidím v přítomnosti thajky .
Už i ten měkký , žlutý, váčkový plůdeček se umí po vyrušení rychle přesunout a po “ drcnutí “ pandou či paleátem , by vzal roha. U vzrostlých hokejek si až tak jist nejsem , ale POKUD VŮBEC – šlo by slupnuté nebo poraněné jedince. Nikoli o celou snůšku , byť sebe menší.
Ale thajka , to je mrcha. Nejen že po odrostení docela kašle na řasy , je to taková “ neurotická “ ryba , “ vybafává “ po jedincích svého druhu / pokud jsou , u Vás ne / ale i po rybách ostatních. Většině neublíží , jen je prožene , ale působí okamžitý rozruch , nic jí neunikne a snůška měkoučkých čerstvých ancíků pro ni musí být požehnání.
Pokud by jste si chtěli pár ancáků přivychovat , nemáte jinou šanci , než samci anc. poskytnout těsný / pro něj / úkryt , který si svým “ naježením “ a rozepřením ostnů dokáže uhájit , zároveň TAKOVÝ , aby jste do něj zespodu VIDĚLA a dokázala z něj vykulené mladé VČAS “ vysypat “ / naněkolikrát vypláchnout samci pod zadkem – on se tam bude držet zuby nehty ……./ do *** PŘEDEM *** připravené mírně větší elementky – SE VŠÍ !!!! TECHNIKOU a hlavně “ zajetým “ filtříkem. / jeho hubku můžete nechat “ luhovat “ v hlavním akva , kde nebude moc vidět , zacpěte jí kamínkem případnou díru na nasunutí = aby do ní nic nevniklo !!!! nemohlo by to ven ! Houbička , či jakákoli filtr. vložka MUSÍ být bakteriálně “ zajetá “ , jinak by maličkým hrozily zákaly , které nerozdýchají……
Ty potom / po strávení váčku / velmi opatrně krmit , dobře odkalovat , měnit vodu a HLÍDAT její hodnoty.

Tuším , že nemáte nijaké chovatelské ambice , ale POKUD si chcete jejich počet navýšit , máte 2 volby :
vyhodit Thajku a nahradit ji třeba malými , milými Otocincly , nebo podstoupit popsaný krok s elementkou.
Odchovaní anc. MUSÍ být již tmavě vybarvení , pokrytí plnohodnotným krunýřkem . Potom je můžete bez obav vpustit do Vaší okrasné nádrže.
Pokud v ní nebude žádný druh , který by se na jejich měkké plůdečky těšil , budou Vám v akva zůstávat i tak , i když ne v počtu plné snůšky.

S pozdravem

Slávek.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top