Onemocnění čichavce

0
0

Dobrý den,

mám 3 měsíce založené 112l akvárko s 5 čichavci perleťovými (bohužel se z nich vyklubali 3 samečci a jen 2 samičky), jednou bettou a jedním krunýřovcem.
Dobrý den,

mám 3 měsíce založené 112l akvárko s 5 čichavci perleťovými(bohužel se z nich vyklubali 3 samečci a jen 2 samičky), jednou bettou a jedním krunýřovcem.

V akváriu se mi bohužel vyskytla řada problémů. Nejdříve si přinesl beťák s sebou z petcentra rozpad ploutví (léčeno Omipurem i Baktopurem Direkt, ale bohužel nic nezabralo) a tak to teď nechávám být, rozpad pokračuje velmi pomalu, snad mu ještě pár měsíců zbývá.

Dále se mi v akvárku vyskytly pijavice, které hubím zakrslým rakem(snad efektivně), ale přesto občas nějakou vidím na rybě.

A teď již k mé otázce: Nedávno jsem se všiml, že se několika čichavcům zbarvilo jedno, nebo obě oči do černa. Bylo mi porazeno přeléčit nádrž esha 2000 + exit, ale nic moc se nestalo, nechal jsem to tedy být. Zhruba před 2 týdny, ale jedna samička úplně přestala jíst – jen plave těsně u hladiny a samci ji ještě občas proženou. Vyskytuje se u ní také rozpad ploutví v počátcích, často se schovává mezi rostlinami. Druhá samička vypadá OK.

Napadá vás něco, jak bych ji mohl pomoc? Vypadá celá pohublá, ani moc nevyrostla, je z čichavců nejmenší.

Děkuji za přečtení a odpověď.

  • Bauer položil(a) dotaz před 9 měsíci
  • poslední úprava 9 měsíci
0
0

Dobrý den pane Bauer .

Víte , ono mně po přečtení vašich dotazů téměř vždy “ něco napadne “ , jen si nejsem jist , jestli to budete
“ chtít slyšet “ , resp. číst.

………. Omnipur , Bactopur direct , Esha 2000 , Esha exit ……… , nezlobte se , ale nemohu se ubránit myšlence
obrátit se na JEJICH technology , chtít vyjádření OD NICH .

Nevemte to zle – pokusím se krátce vysvětlit .

KDYKOLI !!!! , když se Vám vkrade myšlenka *** BAKTERIÍ *** a jimi způsobené rozklady ploutví / ALE NEJEN !!!! – bakt. napadení může být i VNITŘNÍ !!! / ======= NUTNĚ ! to hned ! spojte s ATB !!!!!!

V eSHe , když se podíváte – je v jedné maličké množství těžkého kovu Cu – jako hlavní “ zbraň “ , ve druhé trošičku něčeho podobného acriflavinu ………
NEJSEM POVOLÁN abych hodnotil cizí přípravky , jejich výrobci jsou jistě chytří a vzdělaní praktici a v této konkurenční době vám jistě nenaservírují nefunkční šrot. Domnívám se , že ve VČASNÉM , a hlavně VHODNÉM
/ na konkret . a PŘESNOU !!!!!!! diagnozu / nasazení JAKÉHOKOLI nabízeného přípravku – by jste spatřil slušné léčivo. Je to HLAVNĚ !!!!!! o vašem citu pro věc a ****** D I A G N O S T I C E ****** !!! …….. / …. jistě chápete , že na hnisavou angínu si nemůžete nechat “ zagibsovat nohu “ .

Ale nechám toho a napíšu Vám POUZE !! svůj názor a svou zkušenost .

************* BAKTERKA / jakákoli , čehokoli / ************* rovná se ANTIBIOTIKA !!!!!!!!!!
==========================================================================

u lidí , zvířat ……. , NIKOLI U *** VIROVÝCH *** PŘÍHOD – tam je to o ničem.

Ale teď , pane Bauer – se dostáváme na poměrně “ teňoučký led “ ……… a jestli po něm chcete přejít , chcete proniknout alespoň trošku hlouběji , nevstávejte od počítače a vyhledejte si bakt. grammnegativní , grammpozitivní , “ spektrálnost „jednotl. typů a řad antibiotik , NUTNOSTI ABSOLUT. !!! DOLÉČENÍ , možnosti recidiv , vliv ATB na pokožku / vstřebávání / člověka , problém s odpadními vodami , NE ! kontakt s domácími zvířaty pro spotřebu ………atd….atd…….

Zkušenosti ale JEDNOZNAČNĚ ukazují, že pravým “ kámenem úrazu “ je *** NAŠE ŠPATNÁ DIAGNOSTIKA ***
problému = zvolení naprosto zcestných , slabých ……atd léčiv , od kterých potom chceme NEMOŽNÉ ZÁZRAKY ………… a ty se samozřejmě NEKONAJÍ………. / ……..a tak jsou popisovány nepravdy , fámy a kecy o
“ nefunkčnosti “ toho , onoho ….. , vše je na …… , jen včely jsou na med ……. a med je taky na …….. / . Málo kdo najde chybu v sobě a své nedostatečnosti……..

Takže co si o tom myslím ?
Je více možností. Mohl jste nakoupit ryby nemocné, NEVÍM , CO JE “ ZAKRSLÝ RAK !!!!!! “ = popište to latinsky , ale !!! , jestli se jedná o TROGLODITES , nedejbože PROCAMBARUS , aby ta Vaše “ bakterka “ nebyla tak náhodou způsobena rakem ………. , nevím , jakou máte teplotu / hrozí nachlazení labyrintu – např. průvanem / …….. , může jít také o střevní červíky a celková zchátralost ryby může být pouze důsledek …….atd….atd…….

Vaše ryby jste nešťastně prohnal všemi možnými NEFUNČNÍMI “ kůrami “ , čímž jste jim nejen nepomohl , ale mohl i vážně poškodit.

Stojíte li o to , obětujte Váš čas , pomožte si pomocným vyhledávačem , do nějž vepište např. : antibiotika , karanténa ryb , amoxyicílinová řada , příp. antihelmintika / při podezření na žábrohlísty či červíky- viz. nematoda /…. a hledejte ZPĚTNĚ v odpovědích , nezapom. taky na ARCHIV ……. , UVIDÍTE , ŽE VŠE JE JIŽ PRO VÁS POPSÁNO , možná se zhrozíte , KOLIKRÁT DOKOLA OMÍLÁNO …….. a určitě si svůj postup vyhledáte.

Ke konkretní radě , resp. pokusu věštit jste mi neposkytnul ani fota , ani dostatek infa , abych se měl čeho chytnout …….. Pokud chcete ***** A MOJE ČASOVÁ PRODLEVA ODMLČENÍ SE ****** / stěhování = OMLUVA / to “ už nepohřbila “ ====== nabízím Vám 737522306 = KDYKOLI , zkusíme co půjde .

S pěkným pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top