Odpověď k dotazu na nemoc bojovnice

0
0

Dobrý den, ale bohužel mi nejde odpovědět přímo k příspěvku u posledního dotazu. Ryba potřebnou techniku včetně topítka měla a byla krmena převážně živou stravou. Příznaky se objevily asi až po osmi měsících, co jsem rybu pořídila.

  • Natálie položil(a) dotaz před 2 měsíci
  • poslední úprava 2 měsíci
0
0

Natálko , to je mi líto .

Bez vašeho podrobného popisu situace , vybavenosti akva , krmení , podmínek ……. – nedokážu vytušit co by mohlo být příčinou stavu rybky.
Každopádně i v extra opečovávaných nádržích MŮŽE ! dojít k podobnému a to z více příčin . Ryba může být tzv. latentně nakažená / nemoc v momentálně biologickém klidu , ale nějakým stresem : mechanický , chemický = např. zvýšení NO2 …..atd ….. se může “ probudit “ do invaze / .
Dále tam jde zavléci různé “ průšvihy “ právě živou potravou / ale to není v žádném případě ponoukání ke krmení pouze “ sušenkami !!! / , která nemusela být správně ošetřena ……….atd…..atd….. těžko říci . Vždycky to má důvod. Jen může být těžké na něj přijít. A já se mohu POUZE dohadovat , hledat možné příčiny ………. , pouze vás
“ postrkovat “ . Proto vás často navádím na PŘEDCHOZÍ ODPOVĚDI / vyhledávačem , z Archivu / a doufám , že by vám to mohlo pomoci “ vystopovat “ možnou chybu v chovu , zanedbání něčeho ……..atd……. , ale vždy jsou to jen dohady – podle symptomů , které popíšete. POKUD je popíšete.
Vaši rybku jsem odhadl dle fota na infekční vodnatelnost.
Víc neumím.

S pozdravem

Slávek.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top