Neznámé onemocnění

0
0

Dobrý den, mám jezírko o velikosti asi 100-1200 litrů, mám v něm několik asi 10 letých kusů karasů a jejich potomků, tento rok se jim dařilo a slušně se namnožili na asi 40 ks hejno. U asi 3 jedinců a to pouze černých jsem objevila tyto bílé „věci“. Ostatní ryby jiného zbarvení nic takového nemají, nemají žádné jiné příznaky problémů. Letos jsem ani nekupovala žádné rostlinky, ryby, zkrátka nic, z čeho bych mohla něco zavléci. Zkusila jsem nejvíce postiženého jedince odlovit do karantény a přidat eSha 2000 abych zjistila, zda se jedná např. o nějakého parazita, který by na chemii nějak zareagoval. Netušíte, co by to mohlo být? Testy vody jsou v normě, ph, Kh, NO3, NO2,.. Děkuji.

Obrázek
  • Petra položil(a) dotaz před 11 měsíci
  • poslední úprava 10 měsíci
0
0

Dobrý den.

Peti , z těch fotek to nepoznám , ale pěkně to nevypadá. To, že jste do rybníčku nešťourala , nic do něj nepřidávala ……., ještě neznamená , že se v něm nemůže nic stát.
Už ten fakt , že do kubíkového plivátka dokážete našlapat 40 !!! karasů / oploutvených prasátek / – a vše se v relat. zdraví dožije “ dneška “ – je přinejmenším zarážející a to i pro mně , bývalého “ masaře “ .

K názoru bych potřeboval více podkladů – např. : hýbe se to ? , vyrůstá to z POD šupin ? , jde to setřít ? a pokud ano , jakou silou ? , pokud to setřete , je podklad zarudlý ? …….atd…..atd…… = z foteček to fakt nedávám ……

ALE : / jen názor / všechny jedince , co bych si chtěl do budoucna ponechat / A SILNĚ !!! BYCH TO ZREDUKOVAL / bych naložil do karanténního plastového bazénku / dokud je ještě teplo / a podrobil bych je 14 denní / = tzv. dlouhodobé / koupeli v FMC čku. K cizím přípravkům se nebudu vyjadřovat a pokud se podíváte na složení a účinnost jednotlivých složek – a řekne li Vám to vůbec něco – sama poznáte , jaké máte do budoucna
léčebné šance.
Kaprovité ryby snáší razantní a velmi účiné FMC velmi slušně / na rozdíl od akv. ryb dna – ale i více jiných / , osobně s ním mám 30 leté , velmi úspěšné zkušenosti a zachránilo mi určitě desetitisíce , možná statisíce ryb.
Jeho tvůrci jsem i na těchto stránkách opakovaně skládal “ hold “ .
Jinak – podobnou otázku položte technologům eSHy.

Tedy – hrábnul bych po FMC a S O U Č A S N Ě ! k němu dávkoval A T B . širorkospektr. .

VŠECHNY ! léčby , jejich kroky a průběhy najdete MNOHOKRÁT OPAKOVANĚ popsané na stránkách Poradny.
Pomožte si pomocným vyhledávačem a hledejte / chcete li / i v tzv. ARCHIVU.
/ …… v textech odpovědí tohoto typu hledejte číslovky 1. , 3. , 6. , 9. a 12. den…….. = toto jsou doby výměn vod a dávkování PLNÝCH dávek ATB ====== a ve Vašem případě i FMC – tedy dle MÉHO doporučení.
Karant. bazének bych ZASTÍNIL / rozklad léčiv / a vodu OHŘÁL / už jsou noci chladné a teplota posiluje léčbu / .

Vše , co by neprošlo výběrem / a buďte hodně kritická a hlavně SOUDNÁ – co do počtu ryb / bych rozdal , nebo zanesl do zoošopu ……..

Potom ještě zbývá / podle specifikování problému / – ošetřit CELÝ Váš rybníček , filtraci ……atd…… = vše , co přišlo do styku s problémem.

ALE S JAKÝM – na to bohužel na dálku nemám a z Vašich fotek to nejsem schopen poznat.

Pokud by jste ale chtěla = 737522306 – KDYKOLI.

Přeji úspěch.

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top