neonky

0
0

dobrý den, před 10 dny jsem zapla a připravila akvarium na rybičky.potřech dnech jsem koupila pět neonek, tři živorodky a dva anticitrusi (nevim jestli jsem ty nazvi napsala spravně) a dvě rostlinky. po dvou dnech mi začali neonky umirat. Koupila jsem si včera dalších pět a po dvou hodinach se dvě otočili bříškama vhuru a umřeli. Dnes ranno zbyle tři v pohodě a přišla jsem odpoledne z prace a další ležela bříškem vzhuru. Použila jsem test a pH mezi 7,2 a 7,6 KH proužek je světle modry GH mezi 7 a 14 dekuji za radu

  • Ludmila položil(a) dotaz před 10 měsíci
  • poslední úprava 10 měsíci
0
0

Dobrý den.

Paní / slečno Ludmilo , na dotazy tohoto typu se těžko odpovídá. O to více , že rybky nemohu prohlédnout a vodu detail. proměřit. Hodnoty Vámi uvedené přímo neukazují na možný problém , za předpokladu , že se na Vaše měření můžete spolehnout. Už Vaše dGH = max. 14°N ukazuje na docela milosrdnou vodu pro akvaristiku – tedy pro chov / nikoli odchov / běžně chovaných druhů ryb a Vámi popsaných zcela určitě. Ancistři i živorodky se budou bezprobl. množit.
K úhynu : může být mnoho příčin , ale i jejich kombinací.
Akva by mělo být založeno z chemicky !!!! čistých komponentů – štěrk , filtrační hmoty , příp. kořínky / vyvařeny / , jakákoli dekorace chemicky netečná , sklo akva krásně vymyto – bez stop saponátů , zrajícího lepidla …….atd……
ALE ANI TEHDY / těsně po napuštění a dekoraci / v něm neexistuje přírodní harmonie – biorytmus . Křehký a VELMI dúležití stav , který tak snadno zlikvidujete hrubými zásahy / překrmení , přerybnění , nedostatek O2 , častá chemie či léčby , neumělé hnojení , špatná či NEDOSTATEČNÁ FILTRACE ……atd…..atd……. / .
PROTO je velmi doporučitelné !!! / zvl. pro začátečníky / dohnat akva do finále , vše pozapojovat a NECHAT TO cca 1 MĚSÍC “ svému osudu “ . Teprve POTOM / pro Vaši skladbu ryb / bych tam vpustil 1 neonku , jednu živoroddku a jednoho ancistruse. Kdyby “ neprotestovali “ doplnil bych ostatní od STEJNÉHO DODAVATELE.
Při dovozu ryb domů je třeba položit sáček s rybami na hladinu Vašeho akva a SROVNAT TEPLOTY.
potom pytlík otevřít , pomalu a POSTUPNĚ – po malých dávkách přilévat vodu z nádrže , odlít , znovu přibrat , odlít …… a tak SROVNAT = PŘEVÉST RYBY NA Vaše CHEM. HODNOTY. / ……… pokud ale nakupujete ryby ve Vašem regionu , dá se očekávat , že i vody budou hodnotově podobné = potom by předchozí krok nemusel být tak žhavý ……. / .
Neonky / pokud ostatní “ drží “ / MOHLY být již u prodejce / už i u dodavatele ! / “ nakřaplé “ . Taky možnost …
Do toho však nevidím a moje úvahy jsou dále …….. víte na co …..
Zkuste popřemýšlet nad výše uvedeným , třeba momentální stav něčemu dokážete přičíst.

A VELMI !! Vám doporučuji opatřit si KNIHU ! / nikoli postřehy z fór / o začátcích akvaristiky a seznámit se se základními pojmy , jako je biorytmus , oxidace , NITRIFIKACE !!!!!! – zvl. ve filtračních vložkách , vliv CO2 na růst kytek a jejich asimilaci, SMRTÍCÍ CO2 , vliv pH ………. a pokud možno alesp. základy nemocí / jejich projevů / a léčeb. Tlačit na Vás nechci , ale usnadníte si tím budoucí akvaristiku a vychutnáte si její KRÁSU .

S pěkným pozdravem
Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top