dotazna upravu vopdy

0
0

Dobry den.Potřebuji upravit PH Z 8.4 NA 7 použil jsem DAJANA ACIDph velmi dobře funguje ale druhy den je stav zase na 8.4 a to se opakuje 3 dny Akvarium je nově založenes pudnimi a filtračnimi bakteriemi dno spodni vrstva akva substrat voda ošetřena DAJANA stop chlor,srart plus,amazon,prevent,přihnojene rostliny na list.toplota 25 stupnu filtrace 4 ruzne naplně,osvětleni let pro akva ruzna spektra.Je to 6 dni po založeni a rostliny použite Holandske dodane v kelimkach jako nitě dělaji pokroky.Poradte prosim.Hyblbauer

  • Hyblbauer položil(a) dotaz před 5 měsíci
  • poslední úprava 5 měsíci
0
0

Dobrý den .

Problém nového akvária. Vše “ syrové “ , nedošlo k vytvoření nejcennějšího – biorytmus.
Nastudujte si probl. NITRIFIKACE = rozklad a povaha exkrementů , práci a produkty nitrifikačních bakterií = NO3 + CO2 . CO2 okyseluje vodu. Vám ještě netvoří , neokyseluje. Bez ryb by jste toho dosáhl bombičkou a aplikátorem CO2 . Potom rapidní růst rostlin !!!!! Ale potřeba seřídit , aby pH nekleslo PŘÍLIŠ. Nikdy jsem nepoužil , nemám zkušenost , ale nejsem si jist , jestli potom nemusí být COčkování permanentní.

Acid jde použít pro úpravu pH , ale u velmi měkkých a tzv. nulových vod / vývojové vody / . U vod tvrdších – vratné reakce = k přirozenému stavu daného typu vody. Opakovaně nepoužívejte – zbytečné.

Pokud nosem neucítíte z vody chlór , tzn. do 2mg / l = Chor stop zbytečný – neutrácejte.

Startem a Amazonem jste udělal dobře – ale ne nezbytné.

Prevent nezbytně nepoužívejte , pouze při zásazích do nádrže , s novými rybami , na dovoz planktonu ……atd……
Minimum chemie a v nezbytných případech.

Pokud PŘESNĚ !!!!! nevíte JAK , ČÍM a hlavně PROČ hnojit ====== NEHNOJTE VŮBEC ! Nechte to na rybách a pokud bude třeba hnojte CÍLENĚ !!!!! = typem a množstvím – i když nevím , KDO Vám PORADÍ………

Nevím jak rozumět “ spodní vrstva akvasubstrát “ – doufám , že pod štěrkem – zrnitosti cca “ čočka / fazole / nic nemáte a neovlivňuje to hodnoty vody …….. Většina “ podsypů “ ale i půdních filtrů se trvale neosvědčuje , většina se buď zanese , nebo ztratí funkčnost , zamezuje přístupu kyslíku …… atd…atd…..
Nové , drahé substráty – nevím jak fungují , odkalovacím zvonem jsem “ zrýval “ celou vrstvu dna – až na sklo dna a vše bych promíchal………. / to jen poznámka , nikoli rada / .

Osazení bakterkami je sice pěkné , ale i ony jsou živočichové – čím se mají živit ony ??? Jak mají nakolonizovat , obsadit filtr. vložky a upravovat dusík. sloučeniny ? – nitrifikace .

Zkuste vpustit hejnečko guppek a sledujte pH / cca týden , 14 dní / , potom je vychytejte , vraťte a vpusťte Vámi zvolenou obsádku. pH hlídejte pravidelně a dlouhodobě. Pokud máte přir. tvrdou a zásaditou vodu , zvolte permanentní dodávky malého množ. CO2 z aplikátoru . Poměrně drahé. A **** NUTNOST **** !!! ČASTĚJŠÍ
KONTROLY pH !

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top