Akvarijní filtr

0
0

Dobrý den, kupuji drápatku, která potřebuje perfektní čistotu vody. Koupila jsem proto samozřejmě filtr. Akorát se bojím, že bude dělat hluk, jelikož mám akvárium v pokoji. Nevíte náhodou jestli seženu nějaký tichý filtr? Nebo sám o sobě nemůže filtr dělat zvuk? Předem díky.

  • Valerie položil(a) dotaz před 4 měsíci
  • poslední úprava 4 měsíci
0
0

Dobrý den.

Nedokážu odpovědět , protože jste mi nepopsala TYP filtru. / venkovní , vnitřní oba s kabelem pro připojení k síti , nebo filtřík poháněný podtlakem vzduchu ze vzduch. strojku a propojený hadičkou …… /
Ale v podstatě VŠECHNY typy vydávají určitý zvuk. Pokud by šlo o filtr vnitřní / potopený / – s el. magnet. hlavou , ten by byl asi nejméně hlučný , ale zase by jste slyšela proudění vody a navíc by jeho proud nemusel dělat drápatečce dobře / pokud by ji neumlátil /. Když by jste jeho vývod vody nasměrovala vzhůru , aby jste omezila proudění – zase by jste slyšela zurčení výtlakové / přefiltrované / vody ……….. , u externího zase budete slyšet jak jím proudí voda – i když nijak drasticky , pokud jeho pohonná el. jednotka bude mít tichý chod.
Při pohonu filtříku vzduchem zase budete slyšet chod vzduchovacího strojku – za mně nejhorší varianta. I velmi tichá francouz. Rena vydávala slyšitelný ! zvuk.

Ať zvolíte jakoukoli variantu – pozor na zranění proudem a u venkovních i vzduchovacích filtříků = pokud možno neumísťovat POD HLADINU akva ====== při poruše hrozí vytečení vody z akvária . U vzduchových = nenechat
PŘEHŘÁT ! motorek / např. protihlukovým zábalem……atd….. / . Zkuste se poradit se ŠIKOVNÝM !!! prodejcem
/ ne s chytrákem , který “ ještě včera naskladňoval jogurty a dnes je vzdělaným prodejcem v zoošopu ……. “ / .
Jinak je docela dobře možné , že půjdete cestou “ pokus , omyl“ ………. a žádný filtr nebude úplně levný……

S pozdravem

Slávek

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top