0
0

Dobrý den, u axoltola, jak má žábry, tak mu belaji, četla jsem že by to mohla být plíseň, jeden z axolotlu uhynul a nevíme proč, teď jsme ho dali do karantény, teď jenom plave na hladině a kyve se ze strany na stranu a nevypadá že by přežil
. můžete mi prosím poradit aspoň něco, či příčinu?

  • Kateřina položil(a) dotaz před 5 roky
  • poslední úprava 5 roky
0
0

Dobrý den.

Katko , přiznám , že jsem se jimi dlouhodobě nezabýval , choval jsem ryby / jako zaměstnání / na prodej , většinou pro export. Ambystomky podléhaly citesovým pravidlům a jejich export byl VELMI komlikovaný.
Takže i když na nich šlo velmi slušně vydělat / a byli velmi žádaní / , jejich chov a nakládání s nimi hrozil průůů ….švihem. Rychle jsem se jich zbavil , zbytky mladých jsem zkrmil ocelátům ….a pryč od nich.
Píšu Vám to proto , aby jste věděla , že mám s nimi velmi málo zkušeností a rozhodně se nepovažuji za někoho , kdo by měl ostatním radit.

Tak jenom názor a domněnku k zamyšlení a srovnání si v hlavě Vaši situaci kolem jejich hygieny způsobu a druhů jejich krmení , množství jejich metabolik na konkretní prostor , hodnoty vody V DOBĚ ÚMRTÍ ……..atd…atd…..

Tito věčně “ nedospělí “ živočichové jsou poměrně “ betonoví “ a není tak snadné je pohřbít ………. Ale viděl bych cestu , jak tomu vážně dopomoci :

Jak jste si nepochybně všimla , jsou velmi žraví = a to “ živožraví “ !!!! Žížaly , libové masíčko , filé , rybičky , kousky různých jater , klesavé pelety s vysokým % proteinu a tuku / např. pro losos. rybu / ……..atd….atd……
A jak jistě tušíte , takový druh potravy V E L M I zatěžuje vodu , ta se stává postupně neobyvatelnou , živočichové strádají , snižuje se imunita …….. hynou.
K tomu ale máme všechna ta měřeníčka , která nás VČAS upozorní , kam se hodnoty vody ubírají , jak DLOUHO na to můžeme “ ještě kašlat “ ……. a kdy už musíme bezpodmíněčně “ hýbnout zadkem “ a situaci kolem hygieny řešit.

O Vašich praktikách samo nic nevím , ale kdybych si měl tipnout ===== tímto bych začal. NEHYGIENA . Neměření a nehlídání kvality vody . Nekapacitní / pro jejich objem či počet / F I L T R !!!!!!!!! …….. atd…..atd……

Dnes v tomto nebudu vážným rádcem , ale jedno se mi VŽDY !!!!! osvědčilo : když jsem s něčím začínal a moc jsem o tom nevěděl , sesbíral jsem dostupnou ***** L I T R A T U R U ***** , četl , zapisoval a snažil se udělat si představu o jeho ***** DOMOVSKÝCH PODMÍNKÁCH ***** , možnostech potravy , jejího nutrič. složení , náchylnostech k čemukoli , nejčastějších NEMOCECH …….. atd……. = a tomu “ domovskému “ jsem se snažil co nejvíce přiblížit …….. a toho nežádoucího se vystříhat ……….
VELMI SE MI TO OSVĚDČILO . Zbytek byla jen nutná práce ……. , pro Vás zábava. ALE VŠE !!!! – CHCE SVÉ.
Jinak to nefunguje . Nechte si to alespoň projít hlavou , myslím , že by Vás MOHLO napadnout , v čem jste udělala chyby . Toto byl důsledek stavu , který rozhodně ! netrval jeden den …… , ani 2 dny ……. , myslím , že ani týden ……. , že šlo o dlouhodobý stav jejich prostředí …….. a řekněme Vaši malou informovanost o druhu.

Přeji pěkné Svátky a do budoucna zdravé a vitální chovy.

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip