Živorodky

0
0

Dobrý den,jak poznám, že je správný čas rybičku odstavit než začne rodit? Děkuji za odpověď Petříková

Obrázek
  • Aneta položil(a) dotaz před 3 měsíci
  • poslední úprava 3 měsíci
0
0

Dobrý den.

Vaše rybka je v dokonalém stavu ……

Když budete sledovat zadeček rybky zjistíte , že začíná tmavnout , což je zapříčiněno vývinem očních bodů zárodků , mluvíme o tzv. “ skvrně březosti “ , současně se samičce prohlubuje celá břišní partie , bude Vám připadat jako “ přifouknutá ……….. a těsně před porodem jí vystoupí z močopohlavní papilky taková maličká “ rourečka “ , patrná při pohledu z boku. Pokud ji dokážete vysledovat , je nejvyšší čas přemístit samičku do porodničky / např. tzv. elementky , do ní přidat plovoucí kytky , např. parožnatku / Nitella / , Ceratopteris pteroides , hodně nařasit kousek jávského mechu ……aj. , aby se narozené rybičky měly kam schovat , i když zrovna Vaše guppy své mladé nepožírají.
Samci dobu těsně před porodem poznají a nedají samičce pokoj , ta se bude nervózně skrývat kde jen to půjde ……….. , prostě pozorný chovatel POZNÁ , že je porod “ na spadnutí “ .

Zrovna u pavích ok je tmavnutí skvrny březosti nejlépe patrné ……. , dále je slušně viditelné u mečovek – tzv. vídeňské variety , u ostatních tmavších variet , u molin ……atd to tak krásně čitelné není a orientujete se pouze
podle míry zvětšení břišní partie samic.
Jak si ale zafixujete tvar těla samice TĚSNĚ před porodem , napříště to poznáte snadno. Vše chce cvik.

SAMICE ŽIVORODÝCH RYB DÁVEJTE DO PORODNIČEK ****** TĚSNĚ PŘED PORODY ****** , NENECHTE JE TAM LOUŽIT PŘEDČESNĚ !!!!!! Trpí stresy , mohou rodit předčasně a zkracuje jim to život.
Porodničky umísťujte na tmavší , nefrekventované místo a můžete MÍRNĚ ! přihřát vodu.

Vaši samičku z obrázku bych tipnul tak na polovinu cyklu ……. / porod za cca 14 dní / .

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top