Zanikaji zabry

0
0

Dobrý den mám měsíc axelotla a jemu nějak zabírají a zbelavaji kerickovite zabry a nějak se moc nehýbe co mám dělat ?

  • Ondra Studnicka položil(a) dotaz před 8 měsíci
  • poslední úprava 8 měsíci
0
0

Dobrý den.

Ondro , přečtěte si prosím odpověď hned pod Vaším dotazem. Nemám s nimi zkušenosti , dlouho jsem se jimi nezabýval. I moje minulá odpověď je jen dohad .
Žábry nemohou “ mizet “ . Údajně se mohou /axoloti / přetvářet na suchozemský život , ale o podmínkách nic nevím a navíc se domnívám , že se to netýká ani Vašeho zvířete , ale že je to otázka HYGIENY / spíše nehygieny / a jeho stav je toho důsledek. Žábry mohou být poškozeny mechanicky , např. při vzájemném okusování , potom ale nevím , zda mají stejně rychlou regeneraci jako jejich končetiny , nebo jestli vůbec …….. anebo bakteriálně , čemuž většinou předchází dlouhodobý pobyt v hnusné , neudržované a NEPROMĚŘOVANÉ vodě .

Nic jste mi neposkytnul . velikost jeho nádrže , čím a jak často a vydatně jej krmíte , abych si mohl alespoň PŘEDSTAVIT množství jeho exkrementů na objem jeho vody , Vaši praxi co do údržby ………atd….atd………a když k tomu potom připočtete moji neznalost druhu – neočekávejte spásnou odpověď .

OKAMŽITĚ ! bych jej přemístil do ABSOLUTNĚ ČISTÉ VODY , pokud vůbec bude přijímat potravu – tak krmil jen minimálně a JEN TOLIK , co ihned spořádá , vodu velmi často měnil ve větším objemu / NAUČTE SE JI TESTY MĚŘIT !!!!!!! / ……… no , a ČEKAL a DOUFAL , že jeho poškození nebude smrtelné ……… a přitom zjistíte , zda se žábry TAKÉ regenerují , jak dlouho to trvá ……..atd…..atd….. ****** ALE DRŽET NEUSTÁLE V ABSOLUTNÍ HYGIENĚ !!!! ****** = jinak nezjistíte vůbec nic , max. že jednoho dne pojde .

Na závěr moje oblíbená a OSVĚDČENÁ !!! rada : to není letadýlko nebo jiná hračka . Je to ŽIVÉ , proto čtěte
*********** LITERATURU ********* , učte se ! , vzdělávejte a snažte se maximálně přiblížit k jejich DOMOVSKÝM
PODMÍNKÁM . Pokud jim je nevytvoříte , strádají , trápíte je , onemocní ……. , hynou.

A kdykoli , komukoli , případný příští dotaz DOŠIROKA rozveďte / i to , co se Vám bude zdát nepodstatné / , protože Vám nikdo pod ruce nevidí , Vaši praxi NEZNÁ ……. a není se potom čeho chytit – alespoň k vytvoření DOMĚNKY …….. jak ?? potom radit ?

Přeji Vám , ať jej “ rozdýcháte “ . A pěkný rok 2019 !

Slávek

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top