Weekend block

0
0

Dobrý den,

rád bych se zeptal. Zakoupil jsem weekend a holiday block. Pro zkoušku vložil do akvária jeden block a ikdyž rybky 2dny nedostaly žádné jiné krmivo, tohoto blocku si vůbec nevšímají, nijak je neláká a to trvá stále. Mohu se zeptat z jakého důvodu to může být, co je špatně? Díky!

David

  • David položil(a) dotaz před 2 roky
  • poslední úprava 2 roky
0
0

Ještě jednou zdravím. Požadavek na doplnění popisu a návodu předán. Vyvíjíme pro vás želírovaný typ , zatím se k tomu rybky staví “ statečně “ . Je obsahově bohatější , vjem odežírání je vyšší ……… Osobně , kdybych měl volit ,
zůstal bych u toho vápenatého bločku , měl jsem hodně ryb dna , šneky / vápník pro ulity / , raky …….. , zkrmil jsem toho několik kýblů ……., zbytek jsme si řekli po telef.

Využiji tohoto pro OSTATNÍ čtenáře :
Neočekávejte OKAMŽITOU reakci ryb – bločky jsou úmyslně tvrdé , velmi postupně se uvolňující , aby fyzikálně přečkaly vaši i 14 denní nepřítomnost / …… i když se rozpadne dříve /. Vaše ryby jsou permanentně přežrané , zmlsané , naučené na určitý druh potravy . Vhození bločku si uvědomí až v hladu. A to je záměr.
Dlouhodobě !! dobře a různorodě krmená ryba vaši nepřítomnost / tedy každodenní nepřekrmování / JEN UVÍTÁ a pokud přímo neuvítá , rozhodně se jí nic nestane a až se vrátíte , bude zářit zdravím , prostředí bude krásně fyfiltrované , nehrozí dusík. sloučeniny a nadbytek fosforu. Ryba si v nádrži VŽDY NĚCO NAJDE ! Uznávám ale , že většině laiků se toto tvrzení nemusí líbit , zvl . těm , co se sami denně přecpávají …… a samozř. útlocitným dětem. / ….. stačí se podívat na jejich pejsky …… /
Při tomto tvrzení mám na mysli OSÁZENÉ OKRASNÉ NÁDRŽE , NIKOLI nádrže odchovné , pracovní , karanténky , elementky / jen sklo a technika / !!! Tam by to byl samozřejmě problém pro rybky různého stáří , ale nejrychleji by se to projevilo u potěrů a mladých rybek. Ty naopak vyžadují krmení NĚKOLIKRÁT DENNĚ PO MALÝCH MNOŽSTVÍCH a velkou !! RŮZNORODOST potravy , nejlépe živé , nebo alespoň lyofilizované živé.
Tyto bločky jsou ve světě dlouho zaužívané , většina výrobců je odlévá se svým logem ……. a i po nás je jejich výroba požadována. Nemůžete jimi nic pokazit = NAOPAK. Přijměte to prosím jako názor , ale mnoha léty ověřený.

Jinak – jak dohodnuto = kdykoli volejte . Budu li vědět , RÁD Vám poradím.

S pěkným pozdravem
Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top