Syndróm nového akvária

0
0

Dobrý deň
Mám novo založené akvarium 200l filter aquael turbo 2000

Akvarium som založil pred 15 dňami nasadil som rastliny a pridával na zábeh akvária seachem prime a stability po 13 dňoch som kúpil prvé ryby 3x prisavnik 4xpanciernicek 1x Labeo.
Problém nastal dnes ráno voda v akváriu je mliečna a na niektorých predmetoch ako sú hadičky na vzduchovanie a ohrievač sa objavil biely povlak.Aké riešenie na tento problém by ste mi poradili? Zmizne povlak sám? A biely zákal? Môžem už vyčistiť filter? Mohol by na zákal pomôcť seachem clarity alebo tomu nechať voľný priebeh?
Vodu som menil raz 1/3
Ďakujem za odpoveď

  • Martin položil(a) dotaz před 2 měsíci
  • poslední úprava 2 měsíci
0
0

Dobrý den.

Martine , v prvé řadě bych to potřeboval vidět. Neznám hodnoty Vaší vstupní vody / mohlo se něco vysrážet nebo se jedná o silné namnožení nálevníků ?? / , co tam máte ještě za organ. hmotu ? Máte tam kořen ? / jeho změklé části , které nemusí být vidět bývají velmi často krásným zdrojem potravy pro nálevníky a pokud se neodstraní , zákalu se nejde zbavit = ale jen úvaha a upozornění /
Za další – Vaše použitá chemie mně absolutně nic neříká , nejsem jejím zastáncem a pokud , znám pouze účinky našeho Aqua clearu , acriflavinu a velmi oblíbeného Amazonu. Oba dva poslední omezují buněčné dělení……. / hodně jsem je spolu s vysokou teplotou používal v karantenních nádržích.

Vámi použité přípravky neznám , ale pro jistotu : pokud jste příznivec obdobných přípravků , určitě se vystříhejte
výrobkům měďnatým a pro Vaše ryby nepoužijte ani jinak VELMI účinné FMC čko a stejně tak výrobky s podstatným podílem malachitky / často bývá ve směsných přípravcích = i v FMC …….. / . Jak přísavníci , tak corydorásci , ale i zrovna labeo a obecně ryby dna obojí nesnáší nebo velmi špatně. ………….. / a nikdy nekupujte ryby po 1 ks ! / .

Takže : pokud by šlo o zákal nálevníkový ***A ODSTRANIL BY JSTE ZDROJ JEJICH POTRAVY*** = zbavil by jste se jej nejrychleji opakovanou / na několikrát / výměnou celé vody.
Filtrační vložku vymyjte ve vlažné vodě / do budoucna musí vonět jakoby po zemině , nesmí zapáchat / , Je ale pravděpodobné . že se filtr zatím biologicky / říkáme tomu / nezajel. Později musí probíhat proces nitrifikace – pomocí “ hodných “ a užitečných bakterií = horkou vodou by jste je zničil ……… , ale to snad víte.

Víc si “ prognozovat “ netroufám , nic o Vašich podmínkách nevím.

Známým radím – založit , pařezy vapkou vytryskat , vyvařit , vše komplet osadit / definitivně a už do toho NEŠŤOURAT ! / , nechat cca 3 týdny “ pracovat přírodu “ , potom tam vpustit hejnečko gupek , ty potom vychytat a osadit zvolenými druhy ryb ======= *** PROJÍTÝCH PŘEZ KARANTÉNU !!!!! ***. Potom již NIC ! nedokupovat ………… a pokud náhodou ano = ZASE JEN a JEN PŘEZ DELŠÍ KARANTÉNU .
KAŽDÝ NOVÝ PŘÍRŮSTEK / kytka či ryba / = potenciální průůůů …..

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top