Použití malachitové zeleně

0
0

Dobrý den, na nových rybách se mi objevila krupička. Koupil jse váš přípravek Malachitová zeleň a v návodu je kromě dávkovaní a dalších doporučení text „Po aplikaci vyměnit polovinu vody… „. Není zde však informace jak dlouho mám nechat přípravek působit než provedu „výměnu vody“. Můžete mi to prosím upřesnit? Dnes jsem přípravek nadávkoval včetně doporučených opatření. Děkuji.

  • Jiří Hyksa položil(a) dotaz před 7 měsíci
  • poslední úprava 7 měsíci
0
0

Dobrý den.

Předně přijměte prosím omluvu – psal jste před 6 dny , já to otevřel až dnes. TZN , že jste mohl mít už “ 2 kola “ zákroků za sebou ……..

KDYKOLI / a čtenáři KDOKOLI / sáhnete na jakýkoli přípravek , snažte se na stránkách výrobce nahledat případný podrobný návod. Nelze všechno nastrkat do papírových či plastových obalů a opatřit to obsáhlým pokecem. A na maličkou etiketku se toho moc nevejde , zvl. ve více jazycích……

Kdo si vybere k léčbě účinnou , ale poměrně razantní malachitku , měl by se , podle mého názoru , s jejími účinky , příp. riziky seznámit. Je jedno , zda LITERATUROU , na netu , poradou s profíkem ……… , ale seznámit. Obzvl. u ryb “ dna “ s ní buďte velmi opatrný a přesný v dávkování.

K Vašemu dotazu :

U těchto anorganických barviv volíme např. 3 denní cykly / 2 z nich už jste mohl mít za sebou , kdybych se rozhoupal dříve / . Barviva jsou rozkládána světlem a oslabována organikou…… , ale nevíme JAK a NAKOLIK u KOHO ……. , proto po 3 dnech působení PLNÉ DÁVKY vyměníme 1/2 až 2/3 vody za STEJNĚ TEPLOU / !!!!!! pozor na tepelný DOBĚH tělíska !!!! = a před výměnou položit POD VODU / a nadávkujeme
další PLNOU DÁVKU.
Toto provádíme 1. , 3. , 6. , 9. , a 12. den . Po dokončení léčby už vodu neměním = barvu odstraním běžnou údržbou.

U malachitky , methylenky a směsného FMC čka při zákrocích NESVÍTIT .

Při použití acriflavinu naopak SVÍTIT . Účinnost se zvyšuje jeho rozkladem světlem.

Léčby malachitkou , FMC , ACRIFL. ….., atd…… najdete mnohokrát opakovaně ve starších odpovědích na Poradně / můžete zkusit i ARCHIV / , POMOŽTE SI pomocným vyhledávačem , nemusíte číst “ omáčky “ , jen očima hledejte v textech ONY ČÍSLOVKY – 1. , 3. , 6. , 9., a 12 ……. – to Vás navede.

Léčby VŽDY !!!! PLNĚ !!! DOKONČETE. / ………… a sledujte při nich chování ryb. Kdyby se Vám cokoli JEN nelíbilo = od běžného chování Vašich svěřenců = ihned vyměňte 1/2 vody , dejte rybám pár dní “ oddych “ od chemie a začněte znovu , příp. jiným léčivem ===== pro Vaše druhy ne tak zatěžujícím.

S pozdravem

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top