Paví očka - špičatý ocas u mláďat

0
0

Dobrý den, prosil bych o radu a pomoc. U malých mladých pavích oček se mi objevuje špičatý ocas, jsou to mladé cca 10 – 17 dní staré rybky.

A ještě jeden problém u některých samic i samců / starších / se mi objevuje propadlé bříško, skoro rovné místo běžně klenutého. Nevím si rady.
Děkuji za ochotu a radu

  • Milan položil(a) dotaz před 4 měsíci
  • poslední úprava 4 měsíci
0
0

Dobrý den.

Milane , začnu od konce dotazu : použijte POMOCNÝ VYHLEDÁVAČ a zadejte si třeba HLÍSTICE , NEMATODA , ZAČERVENÍ , příp. si pročtěte odpovědi na téma bičíkovci ……. a léčby obou možností. Tato onemocnění máte mnohokrát popsána i s uvedením možností léčby.
Živorodky trpívají napadením hlísticemi Cammalanus / léčba antihelmintiky DO POTRAVY – nerozpouští se /
Propadlá bříška tomu silně napovídají.
Bičíkovce by jste léčil Metronidazolem / např. Entizolem – 250 mg tablety = 1 na 50 litrů akva vody / .

Všechny pojmy / nemoci i léčiva / najdete OPAKOVANĚ ve spoustě minulých odpovědí. Zadejte si do pomoc. vyhled. a nastudujte.

Špičaté ocásky u mladých : nevím , jakou máte chov. formu. U některých , hlavně “ přírodních “ variet a jejích mixů jsou ocásky do špičky normální…….
Jinak by se mohlo jednat o napadení dravými nálevníky / viz. Costia , Chilodonella …..atd / = léčba např. FMC = pokud na dně nemáte ancistry , sekavce , corydorasy , sturisomy , loriny ………a obecně “ RYBY DNA “ – ty to většinou blbě snáší. / pojmy draví nálůevníci , venkovní paraziti , FMC a práce s ním najdete rovněž ve starších
odpovědích . U FMC – viz. produkty , FMC , podrobný návod – na našich stránkách.

Snažte se , jinak se toho nezbavíte . A POŘIĎTE SI ***** KARANTENÍ NÁDRŽKU ***** = rovněž vyhledávač a předchozí odpovědi. Zkuste i ARCHIV !

S pozdravem

Slávek

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top