Nemoc-bojovnice

0
0

Dobrý den,
Mojí samičce bojovnice pestré se v poslední době nápadně zvětšily oči a povrch její hlavy se zdá být požkozený. Žije ve společenském akváriu, proto se bojím přenosu na ostatní ryby. Přikládám fotografii. Dokázal byste prosím určit, o co se jedná a jak to případně řešit.

Děkuji.

Obrázek
  • Natálie položil(a) dotaz před 3 měsíci
  • poslední úprava 2 měsíci
0
0

Dobrý den.

Špatná zpráva . Ryba nemá pouze “ zvětšené oči “ ona má také “ postavené šupiny , což ukazuje na tzv. infekční vodnatelnost. / vyhledejte si info na netu / . Předpokládám , že žila dlouhodobě v nevhodných podmínkách a snad i nevhodně krmena . TEPLOTA ??????? , nenakukal Vám zase někdo / prodavač / že ryba je tak nenáročná , že pomalu nepotřebuje “ ani vodu “ ?
Naprostý opak je pravdou. Ryba pochází z velmi teplých vod ……. , dokonce tak teplých , že neudrží kyslík , proto se vytvořil tzv. LABYRINT / náleží mezi labyrintky / , tj. přídavný dýchací orgán , umožňující dýchat atmosferický kyslík / vzduch / .
Dále v domovině kolem těchto ryb plave spousta ŽIVÉ !!! potravy . Umělými náhražkami / kvalitními / ji sice udržíte naživu , ale kdyby uměla mluvit , asi by jste ji nechtěla slyšet…….. Její podmínky formují její imunitu a náchylnost “ něco chytit “ .

/ ………………. je to zajímavé , dříve jsem se “ osypával “ z věčných dotazů na závojnatky , v poslední době převládají betty …………. / .

Pokud o nich nic nevíte / nebo jen málo / , vyhledejte si minulé odpovědi na toto téma. Vypsal jsem vám tam toho tolik , že mně už nic víc nenapadá. Určitě v nich ale najdete to , čím jste se proti ní “ provinila “ .
Ať nemusíte číst všechny odpovědi zpětně , pomožte si POMOCNÝM VYHLEDÁVAČEM , do kterého si zadejte název Betta , nebo labyrintky …. = otevřou se Vám odpovědi jen na toto téma. Nebudete li toho mít dost , můžete si otevřít také ARCHIV.

**************** K N I H Y ************** moje postřehy samozř. NENAHRADÍ , ale oči Vám to snad pootevře.

Osobně bych tuto rybu už neléčil , pokud to chcete zkusit – POCHVÁLIL BYCH ! = zkušenost – potom ZVLÁŠŤ ! ,
VYSOKÁ TEPLOTA a ANTIBIOTIKA / viz. léčba antibiotiky / .
Pokud do toho půjdete , NIČÍM JINÝM ! nemáte šanci. NEEXPERIMENTUJTE , nechemizujte a hlavně sebou mrskněte !!! ANI POTOM ale nemusíte vyhrát ……. , ale i “ prohra “ je výsledek. Výsledek pedanta.
Bude se odvíjet od SOUČASNÉHO stavu ryby = závislého na době OD ZJIŠTĚNÍ PROBLÉMU – po zákrok.
U choulostivých akv. rybiček musí být co nejkratší.

Hodně štěstí !!! / jinak “ uspat “ /

S pozdravem

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top