Lasturnatky

0
0

Dobrý den, mám 50ti litrové akvarium a v něm 12 Razborek espeho, 12 Neonek modrých, 6 Pancéřníčků panda, 2 Otocinclus afinis A 2 Neritina zebra. Vyměňuji vodu týdně cca 20l. v poslední době se mi objevili zřejmě lasturnatky. Je jich velice mnoho a okupují převážně listy. Mohli by jste mi poradit jak je zlikvidovat?

Obrázek
  • Jana položil(a) dotaz před 7 měsíci
  • poslední úprava 7 měsíci
0
0

Dobrý den.

Při Vašem malém objemu nádrže a skladbě obsádky si netroufám radit. Ale při dočasném odstranění ryb bych použil některý z měďnatých přípravků . Osobně bych si namíchal roztok modré skalice / CuSo4 / .
Bezobratlí nesnáší těžké kovy. Po vyhynutí last. bych na několikát vyměnil vodu , dobře propral filtr , vše perfektně odkalil , pár dní nechal jen bublat / filtrovat / a pokud by se nerozmohli nálevníci – vpustil bych ze 2 neonky , 2 pandy a 2 rasb. . Pokud by vše proběhlo bez nežádoucích reakcí , vpustil bych zbytek. S neritinami nemám zkušenosti , ale domnívám se , že pokud by Cu vůbec zůstala , tak jen ve stopách , rybám by neměla vadit u neritin si nejsem jist. Asi bych je přidal až po více dnech a po dalším odkalení a výměně vody.

Pokud ale k tomuto sáhnete , NEZAPOMEŇTE po uhynutí last. POČKAT a neukvapte se s navrácením ryb.
Last. sice vyhynou , ale jejich minitělíčka představují vítaný zdroj potravy pro nálevníky , protože při sebedůklad. odkalení NEODSAJETE VŠECHNY.
POZOR ! I při likvidaci např. šneků ČASTÁ CHYBA . likvidace je jedna věc , odstranění jejich měkkých tkání je věc druhá , ne méně důležitá.

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top