Krmení

0
0

Dobrý den, které z krmiv Dajana byste mi doporučil jako nejvhodnější pro mé ryby? Mám 200 l akva a v něm 4x akary hnědé, 14x tetry měděné a 9x císařské, 2x parmičky černopruhé a 8x pancéřníčky panda, asi trochu přerybněné, ale funguje to, rybám i rostlinám se daří. Zatím jsem krmil konkurencí a říkám si, že by bylo fajn zkusit tuzemského výrobce. Krmím většinou 2x denně, 1x sušené a 1x mražené (artemie, patentky, koretry, cyklop). Děkuji za radu.

  • Filip položil(a) dotaz před 1 týdnem
  • poslední úprava 7 dny
0
0

Dobrý den.

Pokud takto krmíte nemám moc , co bych k tomu doporučil. To mražené je krásný základ a pokud by byly dávky dostatečné , myslím , že by nebylo nutné nic dodávat. Živé je živé a to , že je zmražené sice nedráždí ryby svým pohybem , ale i tak je téměř plnohodnotné – a Vaše skladba je skvělá.
Mým favoritem byla krmiva s obsahem SPIRULINY a CHLORELLY / ať již vločky či tablety = měl jsem hodně ryb dna – loriny , sturisomy , farlowelly , ancistry , corydor. ……. atd , takže většina sbírala ze dna. Ale i neonky , konga , margináty , chilodusy , hlaváče , a živorodky jsem krmíval převážně našimi spirulinovými krmivy , Ve sloupci i na dně. Tenkrát jsme nevyráběli extrudovaná spirulin. krmiva , dnes když si projedete naši nabídku , převážně z hmyzích a žížalích mouček – klesavého typu , myslím , že nebudete vědět co vlastně upřednostnit.

Víte , říká se , že každá liška chválí svůj ocas. Jsem 2 roky v důchodu a nemám se komu zalíbit a taky jsem na to vždy kašlal. Byl a stále jsem duší “ dajaňák “ , absolvoval jsem s firmou 12 celosv. Interzoo v Norimberku = co á 2 roky , zažil jsem ty obří kontrakty a cca 50 svět. velkých odběratelů …….a když k tomu připočtu vlastní zkušenosti s našimi krmivy / nejen spirulin / = přírůstky potěrů , četnosti tření , počet jiker ve snůškách a , imunitu ryb a jejich vybarvení a postavení těl ………. za 40 let mé “ masařské “ komerční akvaristiky jsem žádná jiná krmiva NIKDY NEPOTŘEBOVAL. Ano , prošli jsme Tetrou , Serou , Hagenem / Fluval / , polským Tropicalem ……… i japon. Hikari …… , ale v poměru cena a kvalita – jednoznačně Dajana. A to v posledních letech silně “ přitlačili na kvalitě surovin , % tech super mouček , rozjeli úžasný extrud. program , zapracovávají přírodní astaxantin, hmyzí moučky , zeleninové moučky …..atd…atd…. , troufám si napsat že my si tak “ nežerem “ , jako ty naše fišle.

Pokud tedy nehrábnete do něčeho proteinově a tukově nevhodného pro Vaše druhy nebo nezvolíte “ plovoučky “ místo potápivého / Vaši corydorásci / – nemůžete šlápnout do …….
Prostudujte si nabídku – a dle mého začněte vším spirulínovým. Poznáte to na imun. Vašich ryb.
…………….. / …………. a mezi náma – všechna evrop. krmiva jsou VELMI ! podobná , všichni nakupujeme u stejných producentů , trh surovin je sice velmi bohatý , ale ten protein.a tuk . základ je málo rozdílný.

Co Vám ale pro Vaše ryby nedoporučím – jsou velmi “ našlapané “ Tropigrany / v různých velikostech / .
Naopak disky jsem z nich měl jak talíře. Skaláry to taky milovaly. Ale nakrmit tím delší dobu živorodky , kaprovité ,ale i většinu ryb dna – zadělání na problém ! Nemají na to trávení.

Skladbu krmení / nutriční hodnoty / zkuste vždy sladit s hodnotami jejich krmiv ve VOLNÉ PŘÍRODĚ.
Vy tomu jdete hodně “ naproti “ .

S pozdravem

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top