Karanténa pro nové čichavce

0
0

Dobrý den.Chtěla bych do zaběhnutého 180 litrového akvária s rybičkami přidat 4 čichavce. Je pro ně dobré dát je předem do karantény? Mám pro tento účel 19 litrové nano akvárium s filtrací, s dvěma řasokoulemi, trochou mechu, jedné větší rostliny a plovoucí rostlinou. Nano akvárium je v záběhu 3 týdny. Je to pro čichavce vhodné, nebo je lepší dát je rovnou do společné nádrže a preventivně dopnit nějakým přípravkem? Děkuji MK

  • Milena položil(a) dotaz před 1 měsícem
  • poslední úprava 1 měsícem
0
0

Dobrý den.

Čichavec a čichavec může být velmi rozdílný pojem. Pokud máte Trichoptery / až cca 15 cm v dospěl. / nebo maličké Chuny / colisa – v dospěl. cca 4 cm / , Lalie / v dosp. cca 5cm / – tak sama vidíte ten velikostní rozdíl ….. Nano si nechte na krevetky ……… a do budoucna počítejte na 1 cm rybího hřbetu / od horního pysku po násadec ocasní ploutve asi 2 litry vody /. Tzn. na 1 např. trichogastera trichopterus cosby cca 30 litrů vody ,
19 lit. nano – trošku málo na 4 větší ryby – co říkáte ???
Pokud by ale šlo o malé druhy či mladé drobné rybky ………… no , tak snad …….

************* POPISUJTE SITUACE DETAILNĚJI ! ************ / nevěštím / .

Těžko radit . Horuji pro karantenování nových ryb ……… , na druhé straně musím připustit , že čichavci byli vždy O.K. a nikdy jsem si s nimi nic nepřinesl.
Také je ale pravda , že v době mé vrcholné akvaristiky nebylo ZDALEKA tolik promořených chovů , jako je tomu dnes – a to v různých druzích. Nevím samozř. co tam máte jiného , ale asi by se slušelo ryby odčervit a “ odbičíkovat “ .

O obou praktikách se dočtete v mnoha minulých odpovědích …….. a práce s nimi záleží pouze na Vás a na tom čeho chcete dosáhnout a co tomu obětovat.

S pozdravem

Slávek.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top