Jezírková ryba

0
0

Prosím o radu co by to mohlo být. Večer byla rybka v pořádku a ráno jsem ji našla v tomto stavu.rybu jsem vylovila očistila obě rány a po dvou dnech tam má opět tento „zelený sliz“. Ryba se chová úplně normálně není apatická má chuť k jídlu ostatní rybY na ni také nedoraží. Poraďte prosím

  • Eva Seman položil(a) dotaz před 4 měsíci
  • poslední úprava 4 měsíci
0
0

Dobrý den.

Pokud jste přikládala fotku , nepodařilo se. Bez ní je rada těžká. Radil bych rybu umístit do karantení nádoby – holé , jen se vzduchováním !! , pokud možno s vodou o vyšší teplotě a ošetřil ji roztokem FMC / mnohokrát úspěšně odzkoušeno /. Nebudu detailně popisovat , postup jako u akvarist. praxe – viz. naše stránky , akvárium sladkovodní , produkty , FMC , PODROBNÝ NÁVOD. / výměna vody každý 3. den a nadávkování PLNÉ DÁVKY . alespoň 4x po sobě / . Pokud se dostanete k nějakému antibiotiku – je to ale “ hop nebo trop “ – , přidávejte vždy k PLNÝM dávkám FMC 250 mg ATB na 50 litrů vody v karantence. = pokusíte se tím omezit BAKTERIÁLNÍ napadení popsaných míst / .
Po vyléčení POMALU snižujte teplotu v karant. – až na teplotu vody v rybníčku. . Pokud bude ryba OK , můžete ji vrátit. Pokud neuspějete, raději ji šetrně “ uspěte “ . Chraňte ostatní.

NAUČTE SE MĚŘIT *** TESTY *** !!!!! ČPAVEK a DUSITANY / NO2 / a pH ve Vašem rybníčku !!!
==============================================================================

Předejte mnoha !! nepříjemnostem.

Pro přesnější radu fotka či přesnější stanovení problému CHYBÍ !

S pozdravem

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top