hnojivo

0
0

dobry den,
mam asi vicero dotazu prvni je jestli lze kombinovat amazon a proflor,mam akvarko s cervenymi neonkami a bohuzel se nedari rostlinkam, akva ma obsah kolem 80L mam tam nejake koreny kupovane ve zverimexu, dno tvori ricni pisek,a asi 50ks cervenych neonek,tudiz vim ci jsem vycetl ze neonky potrebuji kyselejsi vodu a tak pouzivam amazon,ale nedari se rostlinkam zkousel sagitarii, ludvigi, ceratopteris,ruzne stonkove rostlinky echinodory ale vse bylo bohuzel kupovane v obchode v kosiccich , tak zkraje pekne rostli a pak zahuba, je mozno to podporit proflorem? ale zas mam obavy aby vzhledm kvymene vody kdyz pridavam amazon tam te chemie nebylo moc?
jeste bych se chtel tez zeptat, mam tam s neonkami i lorikalie nasel jsem pod korenem asi osm malych prcku nevim kolik jich je ve skutecnosti ale davaji se na treni trubky ci jeskynky jako u ancistrusu a kolik vlastne lorikarie kladou jiker?
a posledni dotaz mam zda se mohou krizit navzajem platy a mecovky? mam tri samice mecovek bez samce bohuzel a sest plat kde jsou ctyry samice a dva samci a pritom jrdn a mlada mecovka ma malou skrvrnu brezosti coz je mi divny kdy samce nemam tak mam tuseni jestli se nemohli zkrizit s platama tam uz mam dospele samce. dekuji za odpoved Petr

  • Petr položil(a) dotaz před 7 měsíci
  • poslední úprava 7 měsíci
0
0

Dobrý den .

Petře , s nezdarem rostlin Vám toho moc neporadím , je to však divné , protože druhy , které jmenujete rostou jakž takž snad všude. Zkuste podobnou otázku položit nějakému rostlinkáři a pořádně mu popište hodnoty Vaší vody ! / dKH , dGH , pH , vodivost , zdroj / .

K Amazonu : je pro růst kytek VELMI vhodný , ale jinak !!!! Jeho pH čkem by jste akvarijní vodu neokyselil = a pokud , musel by jste jej tam nalít tolik , že by jste v akva NIC neviděl. I když má nízké pH , jeho ředění akva vodou je tak obrovské , že jeho pH v tomto objemu NIC NEZNAMENÁ .
Ale používal bych dál , obzvl. k Cherodonkám moc sluší.

K hnojivu : pokud nevíte ČÍM hnojit , v jakých DÁVKÁCH , co kytkám CHYBÍ , co jim u Vás VADÍ …….atd….. =
NEPŘIHNOJUJTE NIČÍM ! Ani Proflorem – a pokud = tak ve velmi malých dávkách a nijak často.
Rostliny umí přijmout živiny jen do URČITÉ JEJICH KONCENTRACE. Při vyšší UŽ NE.

Loriny : třete je do TAKOVÝCH PRŮMĚRŮ novodurových trubek , aby se do nich největší samec SOTVA VEŠEL. Délka – o něco větší než délka samce. Pokud načapáte samce “ sedět “ , nachystejte si zastíněnou ! elementku s vodou Z AKVÁRIA ! , trubku se samcem s jikrami zacpěte palcem a malíčkem a i s vodou v trubce jej přeneste do elementky a konec trubky , kde má tlamku přirazte k zadnímu sklu. Nervózně povyleze , ale vrátí se a pak už “ sedí“ , dokud se mu mladé nerozutečou z trubky. Samce vrátit , trubku přidat po cca 14 dnech , aby se “ DOŽRAL “ , nehubnul = časté tření je decimuje = při “ sezení “ nežere.
Jiker – většinou do 100 – a to už je slušný “ výplaz “ starší samice. V případech rušení , soubojů …atd… může samec jikry sežrat. Stává se to i u mladých nezkušených samců…..

Mečovky xx Platy : mladičké a malé samičky živorodek se v mládí mohou dostat do obláčku spermií , ty si “ zálohují “ …….. a v případě budoucí nepřítomnosti samců je “ upotřebí “ . Domnívám se , že jedno oplození stačí na cca 10 porodů. ALE ČERSTVÉ SPERMIE MAJÍ VŽDY PŘEDNOST , což může ohrozit cílené šlechtění variety……
Domnívám se , že helleri a variatus či maculatus se nekříží.

S pozdravem

Slávek.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top