Dotaz na řasy

0
0

Dobrý den chtěl jsem se zeptat proč se mi na akváriu tvoří neustále řasy. Na akváriu má zářivku na podporu růstu rostlin, kameny a zivorodky. A neustále se mi tvoří na skle kamenech a rostlině řasy. Děkuji

  • Dušan položil(a) dotaz před 3 měsíci
  • poslední úprava 3 měsíci
0
0

Dobrý den.

Dušane , i řasa je živý organismus. Aby mohl existovat , musí mít podmínky pro ŽIVOT.
A Vy jste jí pravděpodobně “ načůral do botiček “ = věčně a hodně kadivé živorodky s “ nedokonalým spalováním “ , velmi pravděpodobně tvrdší a zásaditá voda , i pro ni příznivý zdroj osvětlení / co do světel. spektra / a délky osvitu ……….. , no , a samozřejmě kyslík. Z rozkladu žrádla a jejich exkrementů pěkně fosforu ……….. , pro většinu řas prostě láska.
Řas je snad přez 200 druhů , boj s nimi nemusí být jednoduchý a zvl. u živorodek , které nesnášejí dlouhodobé snížení pH , ani měkkou vodu to může být problém. Chemickými prostředky , které stejně zakrátko ztratí účinnost nemůžete držet Váš biotopek držet trvale pod jejich “ tlakem “ .

Zkuste se poradit s “ rostlinkáři “ . Jsem bývalý producent pouze ryb , “ masař “ . V našich přerybněných , věčně čištěných nádržích a při neustálých výměnách vod nás podobné maličkosti netrápily = nemám s tím valnou zkušenost.
………………./ …….pro pokus zkuste náš Liquid carbon = ale hlídejte si pH !!!!! ….. , viz. naše produkty . /

S pozdravem

Slávek

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top