Dotaz

0
0

Dobrý den, dají se uVás koupt Koi kapři ? Děkuji Hrušková

  • Milena Hrušková položil(a) dotaz před 7 měsíci
  • poslední úprava 7 měsíci
0
0

Dobrý den.

Paní Hrušková , nedá se u nás koupit NIC živého. Pokud si rozkliknete naše stránky , zjistíte , čím se zabýváme a s čím obchodujeme.

……………. / ….pokud o to stojíte : pojmenováním KOI jste již označila BAREVNÉHO KAPRA , tedy koi kapr by znělo asi jako barevný kaprkapr……… a na jejich nákup může být v této době již pozdě – pokud by jste je chtěla koupit přímo u producentů . Pokud se rozhodnete zakoupit je u překupníků , počítejte cca 3 násobné navýšení ceny. První ! VÝBĚR ! – cca 15 cm v jakosti např. 1A počítejte kolem 100,- Kč u producentů – např. bývalá státní rybářství // Hodonín , Pohořelice – Morava , Čechy neznám ale jistě kolem Vodňan , Hluboké , Třeboně ……atd…//
Nezmínila jste , odkud jste ……… , ale pokud chcete nakoupit alespoň SLUŠNÉ ! ryby , VE VĚTŠÍM POČTU = potom si určitě ! zajeďte nakoupit rybky PŘÍMO k producentům . Nabízí většinou i např: zlaté líny , karasy shubunkiny – i s dlouhou ocas. ploutví = “ kometa “ , červené jelce jeseny , jesetery …….aj. , jinak docela finančně
“ vykrvácíte “ . V zoošopech nakoupíte většinou POUZE “ odpad “ při jejich výběru = tzv. “ eurokoi „. Šrot.

****** VELMI DŮLEŽITÉ !!!!! ***** / a nekecám ! /
=========================================

Jestli s rybami nemáte více zkušeností , NASTUDUJTE SI PROSÍM NA * Poradně * KARANTENOVÁNÍ !!!!!! ryb při nákupech / ALE I PŘÍPADNÝCH “ DOKUPECH “ !!!!!!!!! / , pro Vaše kojáčky si pořiďte plně postačující nafukovací dětský bazének s horní nafukovací “ pneumatikou “ , umístěte jej do PŘIJATELNÝCH TEPELNÝCH podmínek / nepřehřát , vzduchovat !!! / . TEN DOKÁŽETE OŠETŘIT JAK množstvím VYMĚŇOVANÉ ! vody , TAK
množstvím nutných LÉČIV a PREVENTIVNÍCH přípravků. JEN JEJ ZAKREJTE !!!!!! sítí proti vyskočení , kočkám ,
………. např. lehounkou zahrad. sítí proti ptákům / ovoce .
Při nákupech a manipulacích VŽDY ! převozní vody pomalu vytemperujte POLOŽENÍM PYTLŮ S RYBAMI NA HLADINU rybníčku kam je chcete vpustit POTOM PYTEL OTEVŘETE A POSTUPNĚ ! do něj přibírejte vodu do které je chcete vpustit – karantena / bybníček. Sjednotíte tak teplotu i chemické vl. vod.
Kaprovitá ryba nemá ráda “ KYSELÉ VODY “

I KOI vyžadují URČITÉ !!!! PODMÍNKY , každopodzimní !!!! vyčištění rybníčku – hlavně v hanlivém označení tzv.
“ rybníčcích zelených vod “ = tzn . bez POŘÁDNÉ a relat. drahé FITRACE se spodním odtokem do filtr. komor …..atd….atd…..
POKUD SI JEN TROCHU NEJSTE JISTÁ JEJICH CHOVEM ======= VELMI DOPORUČUJI !!!!!! – ČÍST , ČÍST , a zase ČÍST – vše dostupné !!!! o jejich chovech , krmení , léčbách …….atd…..

ALE VRÁTÍ VÁM TO SVOU OBDIVUHODNOU KRÁSOU , ochočením , ……..
Rybníčky s KOI , vodními a mokřadními rostlinami / UDRŽOVANÉ !! / bývají OPRAVDOVOU PERLOU zahrad .

Bohužel , u většiny “ všeumělných “ a šetřivých amatérů , typu “ udělej si sám “ se rybníčkové ryby dožívají
/ tipnul bych dle vl. pozorování a léčení jich / okolo 5 let . Potom většinou přijde nemoc nebo fatální chyba jejich majitele.

******* VÍM , ŽE NA NIC Z TOHOTO JSTE SE NEPTALA ********* , je ale možné , že si z těchto MÁLO !!!! A NEDOKONALÝCH / obecných / RAD zapamatujete , použijete ………. a o několik let Vašim KRASAVCŮM prodloužíte život ———— pro ně v LUKSUSNÍCH PODMÍNKÁCH . ******* ZASLOUŽÍ SI TO ! ******

PŘEJI Vám TO !!!!!!!

………………… a také jsem využil Vašeho dotazu k UPOZORNĚÍ !!!!!!! pro OSTATNÍ PŘÍLEŽITOSTNÉ ČTENÁŘE NAŠICH STRÁNEK , kteří se k chovu nádherných K O I teprve chystají ……………….

PROSÍM !! – ČTĚTE , STUDUJTE , ČTĚTE , STUDUJTE , Č……….. , jinak vyhoříte …….. / a jak jsem napsal – fakt “ NEKECÁM “ / .

Omluva za opožděnou odpověď ! / týden na rybách /

S pěkným pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top