Dávkování ALGAE STOP

0
0

Dobrý den,

chtěl bych se optat jaká je optimální doba dávkování přípravku ALGAE STOP, dávat přípravek do doby než zmizí řasy z akvária, to znamená třeba měsíc nebo jen po dobu 8 dní a pak na nějakou dobu přípravek vynechat a třeba po týdnu zase aplikovat.

Děkuji

  • Tomáš Hrubý položil(a) dotaz před 7 měsíci
  • poslední úprava 7 měsíci
0
0

Dobrý den.

V minulých odpovědích na téma řasy se dočtete , že boj proti nim není jednoduchý , je jich okolo 200 druhů a to , že se jim v některých akváriích daří , je způsobeno VÍCE ! faktory. TY je potřeba odstranit , příp. je změnit. Hledejte PŘÍČINU , nikoli jak je odstranit. Použití jakékoli chemie je pouze dočasné a až její účinek pomine , vše se vrátí do původního stavu. A nemůžete držet biotop neustále pod chemickou “ clonou “ .

Také jste mi nevypsal , jaké máte osazenstvo nádrže , abych mohl usoudit , co by mohlo rybám vadit a co ne. Některým rybám / např. mnoho druhům dna / by mohlo chemizování více či méně vadit.
Za určitých okolností , zvl. nemáte li s ním dlouhodobější zkušenost , by k tomu mohl Algae stop patřit.

Proto Vám poradím jiný přípravek . Prosím nahledejte si na našich stránkách Produkty , v nich přípravky pro akvária sladkovodní a v nich LIQUID CARBON CO2 .
Dobře se seznamte s návodem a DRŽTE SE JEJ. NEEXPERIMENTUJTE.

Moje rada vychází z předpokladu , že nevlastníte akvárko s krevetkami ! Pokud v něm máte nějaký druh , o kterém víte , že je obzvl . choulostivý – předepsané dávky aplikujte POMALU a POSTUPNĚ , až dosáhnete předepsané koncentrace návodem. Neodcházejte a sledujte chování ryb .
Tohoto se držte VŽDY , ať používáte jakýkoli přípravek . Pokud by jste v průběhu dávkování zjistil jakoukoli odchylku v chování svých chovanců , přestaňte dávkovat , vyměňte cca 1/2 vody za čerstvou , stejně teplou , zesilte vzduchování ………. , dopřejte rybám např. den “ oddechu “ v chemicky čistém prostředí .
Potom můžete za stejně přísných podmínek zkusit jiný přípravek.

Věřím , že s LIQUID CARBONEM budete úspěšný . Ale jak jsem Vám napsal : HLEDEJTE PŘÍČINU !!! problému , nikoli způsob jeho odstranění . Sám zjistíte , že je pouze dočasný.

Prostředí , ve kterém se řasy NECÍTÍ DOBŘE , máte opakovaně popsáno v minulých odpovědích na toto téma / minimum látek , vzniklých rozkladem nespotř. krmiva , nepřerybnění , měkčí voda , intenzita a spektrum osvětlení , ideální růst rostlin = konkurenti řas ……. , a alespoň trošku “ milosrdná “ voda svým složením. Dokonalé !! odkalování / . CO2 je potřebné k asimilaci rostlin , těm se snažte prvořadě věnovat .

Držím palce. S pozdravem

Slávek Filip.

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď
Post as a guest by filling out the fields below or if you already have an account.
Jméno*
E-mail*
Web
Ověření
Potvrzuji, že nejsem robot a četl jsem Zásady ochrany osobních údajů
Top