0
0

Zdravím,
velké samice (jen velké 4-7cm) zrychleně dýchají a ta největší padá na ocas, zpomaleně se kýve, otírá se listy, ale před samci rychle uniká. Teď se objevil i poloprůhledný výrustek na spodní čelisti „krku“. Dost je prohánějí samci, ale nemyslím si, že by ji takto zranili při oždibávání. Mají i velká břicha, a dle tmavé skvrny očekávám potomstvo. V petshopu se vyjádřili, že pohyb je v normě a na výrustky nic nemají. V minulosti byl úhyn, který začínal padáním na ocas, a pak apatií..
Máte tip, kde by šlo sehnat potřebné léčivo, je-li třeba? PH vody ladím 7, z řádu není moc kvalitní, voda měněna před 5dny..
Děkuji a pěkný den
Robert

0
0

P.S. Ještě : Zrychlené dýchání by MOHLO být způsobeno žaberními červíky / žábrohlísti / – jde prohlídnout jemným odtažením žaberního víčka / u živé rybky / , nebo jeho odstřižením u rybky ČERSTVĚ UHYNULÉ a prohlédnutím žaberních plátků = musí být krásně rudé = prokrvené . Poškozené jsou hlenité , do hněda , více či méně ožrané = NEKROTICKÉ.

A ještě pro jistotu – PRO VÁS I OSTATNÍ :
==================================
NAPROSTÁ VĚTŠINA BĚŽNĚ CHOVANÝCH RYB SE *** n a v z á j e m !!!! *** NEZRANÍ !

/ ………. opak ale může nastat např. u CICHLID , např. při budování či chránění teritoria , snůšky či vodění potěru. Potom ano , ale poměrně vyjímečně / .

Sl.F.

0
0

Dobrý den.

OMLOUVÁM SE za zdržení . / problém s PC / . Tedy , je li to stále aktuální , sdělím názor :

Roberte , tyto rybky jsou krátkověké a 7 cm je úctyhodných !!! Jedná se o stařenky s pokleslou imunitou , oslabené opakovanými porody …… atd ….. Poruchy plavání bych tipnul na bakteriální poruchu plynového měchýře , výrůstky , zákaly kůže , prohnutí ryb do oblouku svědčí o celkové devastaci a blížícím se konci.
Živorodky také mohou trpět střevními parazity , větš. hlísticí Cammallanus . Jde mikroskopicky obj. ve výkalech.
Léčba oblých červů opakovaně popisována zde v Poradně / viz. např. Praziquantel …… atd… / , nemá valnou cenu stále opakovat.
Pro viditelné / venkovní / defekty / krupička , oodinium , draví nálevnívi , mechan. poškození kůže …… / viz. methylenová modř , FMC , ACRIFLAVIN , teplota 34°C ……..atd…..

“ Padání na ocas “ , apatie ………. , těžko říct , musel bych ty ryby vidět , možná si pomoci mikroskopem.
Ale vzhledem k dnešní četnosti napadení chovů oblými červy bych si obdobné chování ryb dokázal představit a při stanovení diagn. BYCH TÍMTO ZAČAL.
Pokud by to bylo vyloženě bakteriální = POTOM POUZE ANTIBIOTIKA / rovněž viz. odpovědi v Poradně – např. Ospamox , Duomox , Augmentin , Amoxyclav …… , tetracyklíny , nitrofurantoin ……../ .

Bez pohledu na ryby toho víc nedokážu , vše jsou jen dohady a opření se o jejich běžné neduhy , spec. pro tento druh. Za URČITÝCH podmínek dokáží potrápit i profesionály , kteří se jimi zabývají roky.
Jindy zas rybky začátečníků – a léta bez jediného problému.

Hlídejte si POKLES pH , a dusíkaté sloučeniny. Nemají rády studenou vodu , pro porody klidně zvýšit na 28°C a před vrácením do společ. akva POSTUPNĚ SNIŽOVAT až na teplotu spol. nádrže.
Porody jim zkracují život ……… a tmavé skvrny / tzv. skvrny březosti / jsou vlastně oční body budoucích mláďat. Vyhovuje jim tvrdší voda s pH nad 7 .

Bude li potřeba – 737522306 , kdykoli .

S pozdravem
Slávek Filip

Zobrazení 2 výsledků
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip