0
0

Dobrý den v akváriu se mi teď začala schovávat gupka sice už nedovno rodila ale u zadečku má takovou čárku vypadalo to jako výkal ale ten by se tak dlouho nedržel má takovou belavou barvu nejedná se o ten vývod většinou plave v pohodě teď od sebe odhání ostatní samičky i samce

  • Lukáš Sopko položil(a) dotaz před 4 měsíce
  • poslední úprava 3 měsíce
0
0

LUKI , I OSTATNÍ TAZATELÉ – NEZAPOMEŇTE PROSÍM , ŽE MÁTE K DISPOZICI *** I A R C H I V *** .
======================================================================================

Ve spoustě minulých odpovědí najdete objasnění pojmů , veličin , léčby , používaná léčiva , doby léčeb , opakování , výměny vod , infekční i parazitární problémy , nejčastěji dotazované druhy ryb , pár “ kuchařek “ pro množení ……… i když ty jsem si zakázal / nedělal bych nic jiného – kamarádi mi stačí / ….. , takže zadávejte si do vyhledávače tematická hesla / …….. např. krupička , červi , závojnatka , acriflavin , antibiotika ………atd…atd… – zobrazí se vám všechny odpovědi , ve kterých byla vaše hesla použita.

********** HODNĚ SE TOHO OPAKUJE a mnohdy je to tam více rozvedeno. *********

Slávek Filip

0
0

Dobrý den.

Potřeboval bych to nafotit.
Poradil bych Vám pročíst si na netu příznaky : NEMATODA , Camallanus – škrkavky a BIČÍKOVCI.

U obou těchto střevních parazitů by jste se mohl setkat se světlým , neodpadavým / dlouho setrvává u močopohlavní papily / , někdy “ přerušovaným “ trusem.
Při delším napadení ryby může být tato po výšce prohnutá / vpadlé břicho , vyklenutá záda /.
Ryba postupně chřadne / záleží na odolnosti druhu a míře nákazy / , postupně hubne , prohýbá se …… , hyne.
Je ohrožena obsádka nádrže.

Jednu gupku bych neléčil / pokud to nepojmete jako pokus – pro příště / .

LÉČIVA : na nematoda a oblé červy obec. – Praziquantel , 5% Flubenol , Niclosamid …….. dnes už budou exist. i modernější odčervovací léčiva = ANTIHELMENTIKA.

Proti bičíkovcům je dodnes účinný metronidazol = ENTIZOL / polská Polfarma / .

Pokud by jste se ROZHODL pokusně léčit – tak bokem – v karantence , teplo , hodně vzduchovat , PŘESNĚ !!! URČIT OČ JDE A TEPRVE POTOM !!!! PŘIŘADIT PŘÍSLUŠNÉ LÉČIVO. NIC NENÍ NA VŠE !!! a jak to zaměníte , možná to přibrzdíte , ALE NEVYLÉČÍTE.

************ U PARAZITŮ VAJÍČKA KLADOUCÍCH JE N U T N É !!! dávku za cca 10 dní zopakovat …….. a já se držel zásady 2x opakovat. / …….. na vajíčka léčby nepůsobí , čekáme až se vylíhnou ….. / .

Není to složité , ale chce to trochu cviku a znát své domácí podmínky / teplotu , chemizmus vody , chem. čistotu vody ……… a brát ohled na citlivost druhu a míru nakažení . Pokud “ mele z posledního “ = ztráta času a léčiva.

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 2 výsledků
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip