0
0

Dobrý deň,

ja mám doma v 50 litrovom akváriu asi 5 samíc a 1 samca z druhu Gold Molly a Black Gold Molly. Mám ich asi cez 2 roky a už mi aj 2-krát rodili, no ujalo sa len 1 mláďa. Teraz by som sa rada spýtala – samice sú asi 2-krát také veľké ako samec (tipujem, že sú tehotné, lebo prežraté byť nemôžu nakoľko mám dávkovač na krmivo) a už je to pár mesiacov čo sú takéto. Moja otázka znie – mám len samice presunúť do nejakého iného menšieho akvária aby mohli v kľude porodiť a potom ich vrátiť naspäť alebo ich nechať tam kde sú?
Viete, už sa mi to zdá veľmi dlho a ešte stále nerodia.

Za vašu odpoveď ďakujem
Eva Kopecká

  • Eva položil(a) dotaz před 1 rokem
  • poslední úprava 1 rokem
0
0

Dobrý den.

Obecně : první vrhy u živorodek přicházejí / DLE DRUHU A PODMÍNEK / v prvním roce , i dříve. U světlých druhů poznáte blížící se porod podle tzv. skvrny březosti v oblasti urogenitální papily. To tmavé jsou oční body plůdků.
U černé molly to poznáte hůře = pouze podle velmi oblého bříška a těsně před porodem se samičce zadeček
“ zahranatí “ a vysune se maličký vývod , kterým plůdky opouštějí její tělo. Při dobrém pohledu je to viditelné.

Domnívám se , že Vaše samice rodily vícekrát – zhruba po měsíci a maličko víc – záleží na teplotě a ost. podmínkách. Jen jste si toho pokaždé nevšimla. Pokud nemáte hodně zarostlé akva , ostatní , ale i matka , potěry vyžerou.
Nahledejte si “ porodničky pro živorodky “ , nebo samici ***** ALE TĚSNĚ !!!! ***** před porodem do menšího akvárka s HODNĚ ! = JEMNOLISTÝMI ROSTLINAMI , kam se mladé schovají A IHNED PO PORODU ! samici vrátit do společ. akva.

V porodnicích nechávat samice jen VELMI KRÁTKOU DOBU , nejlépe pouze hodiny . Trpí v nich stresem , dříve by umíraly. Dobře opečovávané molly dokáží vrhnout až cca 150 mládat , mečovky i přez 200 ks.
Přikrmovat žábronožkou , hlídat chemic. kvalitu vody / pozor na snížení pH !!!!!! / .

S pozdravem

Slávek Filip

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip