0
0

Dobrý den, před pár dny jsem se tady ptala ohledně vypouklého oka mé molly (děkuji moc za vysvětlení). Objednala jsem ji na to eSHa 2000 a použila jsem to podle návodu. Dnes, poslední třetí den léčby už se mi zdá, že ji oči splaskly a jsou v normálním stavu. Akorát včera jsem si všimla, že se ji u oka objevil takový jak kdyby “průhledný obal” nebo jak to mám popsat, a nevím co to je. Je to tenké a skoro i přehlídnutelné, jen se bojím, aby to nebylo něco špatného. Děkuji za odpověd, Denisse.

Obrázek
  • Denisse položil(a) dotaz před 7 měsíců
  • poslední úprava 7 měsíců
0
0

Jo , a to co vidíte jako blanku u oka = to je vodnatý exudát ……. měl by se vstřebat a oko by se upravilo .

0
0

Dobrý den.
Deni , jak jsem napsal – absolutně ČISTOU / chemicky / vodu , TEPLO , přisolit , k eSHe se nebudu vyjadřovat , ale jistě jste s ní nic nepokazila.
Já to vidím jako bakteriální problém , ne zřetelně , ale přeci – vidím bakt. narušené ploutvičky .

Kdybych si musel tipnout , určil bych jako původce DÉLETRVAJÍCÍ NEVHODNOU KVALITU jejich vody . Tím se to většinou stává . NAUČTE SE HODNOTY VODY **** MĚŘIT ***** = např. kapičkovými testy. Často měňte větší část vody za stejně teplou , nemusíte nic odstávat = přímo z řadu . Udržujte jim cca 26 °C a krmte “ zelenými “ krmivy.
Osobně bych použil širokospektré ATB v kombinaci s Acriflavinem / + sůl + teplo / .
Je ale pravděpodobné , že v ČISTÉM !!! prostředí a teple to vymizí bez ztráty zraku.
U důležitých ryb např. pro chov bych to ale nenechal na náhodu a použil bych zmíněnou 14 denní léčbu ATB + acrif. , příp . pomocí 4 dávek FMC / vždy po 3 dnech – viz. léčba FMC / .
Je to na Vás.

S pozdravem

Slávek

Zobrazení 2 výsledků
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip