0
0

dobry den, chtela bych malemu synovi poridit akvarko. je mi jasne ze potrebujeme neco nenarocneho a maleho. a proto se chci zeptat, zda v akvarku musi byt zive rostliny? usnadnilo by nam to urcite praci, kdyby tam vubec nebyli a maly syn by si tam dal pouze nejake dekorace a 3 rybicky. dekuji 🙂 Misa

  • Misa položil(a) dotaz před 1 rokem
  • poslední úprava 1 rokem
0
0

Dobrý den.

Paní Míšo , výsledek bude strašný . Tím ale nechci říci , že rybky musí nutně brzy uhynout. I ve velkoodchovech jsou ryby drženy v tzv. odchovných nádržích = holých , pouze výkonná technika , velmi častá výměna vody , intenz. krmení – mnohadruhové …….atd……. Úspora času , pohodlné , ale estetika 0,0000 .
Tedy : pokud to vybavíte slušným a kapacit. přiměřeným filtříkem , kterým to zárověň okysličíte , nikdy to nepřekrmíte , NAUČÍTE SE KONTROLOVAT ***CHEMICKOU JAKOST VODY **** / alespoň dusíkaté látky a hodnotu pH / , máte jistě šanci nádržku provozovat.

Na podobné dotazy jaksi “ špatně slyším “ . Na jedné straně by se měly děti učit lásce k živému , na druhé straně ale vím , že téměř vždy se to stane noční můrou DOSPĚLÝCH. Zvířata nejsou hračka. Měli bychom jim poskytnout co nejbližší podmínky jejich přirozenému prostředí a potřebám. Osobně považuji umělé kytky a zejména ty kýčovité “ dekorace “ za příšernost . Omluva a pouze názor.

Pěkné valounkové dno / frakce 4-8 mm / , 1 menší rozvětvený kořínek s navázaným trsem např. Anubias nana nebo Microsorium pteropus / obě viz. net / vám udělá přirozenou parádu , enormně se nerozrůstá , při údržbě to celé vyjmete , přikryjete igelitem , aby to nevysychalo , zvonem odkalíte , doplníte vodu a kořínek s rostlinou vrátíte na místo . Téměř žádná práce navíc , protože i holé dno budete muset odkalovat a tzv. dekorace stejně vyjmete. Filtřík musíte vyjmout a vyčistit tak jako tak. I odborník sice neuvidí žádné “ holandské “ akvárium , postavené hlavně na kráse a rozmanitosti rostlin – rybky jen jako doplněk , ale uvidí maličkatý výsek opravdového PŘÍRODNÍHO PROSTŘEDÍ. vIZ. net – NANOAKVARISTIKA / např. firma Dennerle / .
Nepřerybněte , na 1 cm rybího hřbítku počítejte cca 2 l vody. Filtřík je nutný = a nemusí to být pouze 3 rybičky.
Nekupujte pouze 1 od druhu. Buď hejnko , nebo min. 2 ks od druhu. Doporučuji tetřičky , např. neonky.
Pokud si to na netu vyhledáte , oči Vám vypadnou , jaká z toho jde udělat KRÁSA. A funkční.
JEN – u maličkých akva stačí jen MALIČKÁ CHYBA a to mini prostředí to nerozdýchá. Udržet dlouhodobě mini nádržku v biorovnováze je většinou práce pro machra s praxí , nebo alespoň se zvládnutým “ bio – minimem “ .
Jinak většinou POKUS / OMYL + náhoda / nehoda.

Přeji Vám to přívětivější.

Slávek

Zobrazení 1 výsledku
Vaše odpověď

Please first to submit.

Na Vaše dotazy odpovídá…

Ing. Bohuslav Filip

Ing. Bohuslav Filip

náš specialista na akvaristiku

tel.: 737 522 306
email: bohuslav.filip@gmail.com
skype: bohuslav.filip