INSECT SUPERFOOD

NOVÉ SUPERPRÉMIOVÉ KRMIVO 21. STOLETÍ

4 – Druhy hmyzu

Hmyz je pro ryby přirozeným zdrojem potravy. Skvělý zdroj bílkovin a minerálů, jako je železo, zinek a hořčík. Hmyz v potravě podporuje funkci imunitního systému.

Udržitelný produkt

Hledáním alternativních zdrojů se snažíme pomáhat v boji proti ničení mořských ekosystémů. Receptura založená na udržitelných a obnovitelných zdrojích výhradně BEZ RYBÍ MOUČKY

Multibiotický efekt

Pečlivě nakombinované přísady podporujících trávicí systém a výrazné zvýšení množství střevních a probiotických bakterií.

Unikátní receptura s pečlivě vybranými ingrediencemi

Po krmení řadou INSECT SUPERFOOD jsou již po krátké době zřejmé známky dobré imunity a vitality. Při zkušebních testech byl kladen důraz na ochotu ryb ISF krmiva přijímat, byla sledována stravitelnost v závislosti na množství exkrementů, vitalita ryb a jejich vybarvení. Díky použití vybraných přírodních surovin se záměr podařil s velmi uspokojivým výsledkem.

Jedinečná GAFF formula

GAFF FORMULA je náš termín používaný ke společnému označení Grain free a Fishmeal Free (bez obilovin a rybí moučky). Nahradili jsme je hmyzem, který je součástí přirozené potravy ryb. Obsahuje téměř stejné množství jako maso, ale méně tuku a kalorií. Je skvělým zdrojem bílkovin a minerálů, jako je železo, zinek a hořčík. Hmyz podporuje funkci imunitního systému a navíc obsahuje velké množství chitinu, který je fantastickým zdrojem nerozpustné vlákniny. Chitinová vláknina jako prebiotikum efektivně podporuje střevní mikroflóru.

Moučný červ

Mouční červi jsou ceněni pro vysoký obsah kvalitních a lehce stravitelných bílkovin. Bílkoviny obsažené v moučných červech se skládají z aminokyselin, mastné kyseliny, kyseliny olejové a kyseliny linolové. Mouční červy také obsahuji makroživiny, jako jsou vláknina, minerály, fosfor a draslík. Výživa z moučných červů může účinně zlepšit kognitivní funkce a podporují lepší metabolismus.

Moucha bráněnka

Larvy Bráněnky obsahuji vysoké množství bílkovin a mají vyvážený profil esenciálních aminokyselin. Jsou také dobrým zdrojem lipidů, poskytující nasycené mastné kyseliny. Tento druh se používá jako zdroj bílkovin v krmivech pro zvířata hlavně díky své schopnosti převádět potravinový odpad na vysoce kvalitní bílkoviny.

Dafnie

Dafnie jsou dobrým zdrojem potravy pro téměř všechny tropické ryby a zlaté rybky. Dafnie se živí malými plovoucími částicemi, jako jsou droby a mikroorganismy (např. Řasy). Kromě živočišných bílkovin poskytuje částice rostlin v zažívacím systému, které jsou pro ryby velmi důležité. Dafnie obsahují asi 45% bílkovin, 4%tuku a 30 % minerálů. Jsou také dobrým zdrojem vitamínu A, B1 a B2.

Nitěnky

Nitěnky (Bloodworm) jsou populární potravou pro sladkovodní ryby po celém světě. Jsou pojmenovány podle svého zbarvení (blood = krev). Téměř každý druh ryby vyhledává divokou krev. Ryby je milují, jsou skvělým zdrojem bílkovin a jsou bohaté na železo a vápník.

Rozhodli jsme se aktivně účastnit v boji proti ničení mořských ekosystémů. Nahrazením rybí moučky hmyzem se snažíme zmírňovat dopad na životní prostředí. Nákupem od lokálních dodavatelů také snižujeme uhlíkovou stopu.

Implementace hmyzu při výrobě krmiv a zároveň zachování živin pro výrobu krmiv je inovativní a v současné době se mu konečně věnuje dostatečná pozornost. Pokud jde o využívání půdy, svět je pod tlakem, a proto se snaží zmírňovat tento problém produkcí hmyzu pro potřeby krmení, protože půdy pro hmyzí farmy je potřeba několikanásobně méně.

Hmyz transformuje své krmivo efektivněji a udržitelnost produkce hmyzu je nejvyšší, když je hmyz krmen organickými zdroji, zbytky zemědělské produkce, které v současnosti nejsou vhodné jako krmivo pro jiné druhy zvířat. Obvyklým zdrojem bílkovin v krmivech jsou sójová moučka a rybí moučka. Chov hmyzu jako krmivo, zmírňuje dopad výroby krmiv na životní prostředí.

Proč jsme se rozhodli jít právě touto cestou?

Rybí moučka používaná v krmivech pro ryby je produktem celosvětového odchytového rybolovu, který v posledních letech dosahuje objektivně neúnosné úrovně. Průmyslový rybolov a uměle vytvářené chovné farmy mají obrovský dopad na životní prostředí. Znečišťování, poškozování přirozených vodních i pobřežních ekosystémů, šíření nemocí a parazitů a postupné vymírání různých druhů živočichů. Poptávka neustále stoupá a nedostatečná regulace v podobě zákonů a jejich dodržování není dostatečná. Vzniká katastrofa globálního měřítka, kterou je potřeba řešit.

To nejlepší pro Vaše rybičky – INSECT SUPERFOOD

Po krmení řadou INSECT SUPERFOOD jsou již po krátké době zřejmé známky dobré imunity a vitality.

Tropical flakes
Tropical pellets
Betta pellets
Coldwater flakes
Coldwater pellets
Pond pellets
Vegetable flakes
Vegetable wafers
KOI sticks

Jedním ze záměrů při sestavování nové GAFF formule krmiv řady ISF bylo snížit hladinu dusíkatých látek ve vodě. Tedy omezit zbytkové množství krmiva v životním prostředí chovaných vodních živočichů, a zvláště pak množství exkrementů, které se svojí organickou podstatou v teplé akvarijní vodě rychle rozkládají na dusíkaté látky. Ty jsou často zásadní příčinou neúspěchů při chovech akvarijních živočichů v podobě rychlých otrav. Toto vše při zachování zdravého růstu ryb i jejich vitality, včetně výrazného zabarvení. Vzhledem k absenci obilovin je krmivo klasifikováno jako hypoalergenní – nezpůsobuje alergické reakce u zvířat. To snižuje riziko jakékoli nesnášenlivosti krmiva na minimum.

Během posledních 30-ti let jsme ušli dlouhou cestu. Jedni z prvních jsme uvedli na trh krmiva, která jako hlavní složku obsahovala hmyz. S hmyzem jsme při výzkumu a vývoji pracovali dále a v dnešní době je obsažen ve významné části našich základních krmiv včetně řady Worms, která v několika modifikacích a pod různými značkami v posledních třech letech dobývá svět. Nejvyšší standardy bezpečnosti potravin jsou v našem výrobním závodě již samozřejmostí. Špičkové výrobní technologie těch nejlepších švýcarských, německých, holandských, ale i českých technologických firem nám denně pomáhají vyrábět, balit a posílat krmiva do celého světa.

Top