NOVÁ GENERACE UDRŽITELNÝCH KRMIV

INSECT SUPERFOOD

NĚKOLIK DRUHŮ LAREV HMYZU

Hmyz je přirozeným zdrojem potravy pro ryby a mnoho dalších živočichů včetně lidí a je skvělým zdrojem bílkovin a minerálů, jako je železo, zinek a hořčík. Obsahuje téměř stejné množství bílkovin jako maso, ale méně tuku a méně kalorií. Hmyz obsažený v potravě ryb podporuje funkci imunitního systému.

BEZ RYBÍ MOUČKY

Nahrazení hmyzem, jehož výhodou je rychlý růst a snadná reprodukce na zemědělském či potravinářském odpadu, vede k celkové udržitelnosti životního prostředí.

BEZ OBILOVIN

Zrna jsme nahradili jinými lepšími rostlinnými zdroji. Vzhledem k absenci obilovin je krmivo klasifikováno jako hypoalergenní – nezpůsobuje alergické reakce u zvířat. To snižuje riziko jakékoli nesnášenlivosti krmiva na minimum.

MULTIBIOTICKÝ ÚČINEK

Obsahuje velké množství chitinu, který je fantastickým zdrojem nerozpustné vlákniny (prebiotikum).

UNIKÁTNÍ ROSTLINNÉ EXTRAKTY

Výrazně komplexnější složení přirozeně prospívá zdraví a vitalitě.

ORGANICKÁ BARVIVA

Obsažený organický astaxantin vybarví rybičky do krásy

10 DŮVODŮ, PROČ SI VYBRAT PRÁVĚ INSECT SUPERFOOD

1. Krmíte tím, co rybky jí ve volné přírodě – hmyzem.

2. Tolik druhů hmyzu a dalších snadno stravitelných proteinů v žádném jiném krmivu na trhu nenajdete.

3. Výrazně komplexnější složení prospívá zdraví a vitalitě – Vaše rybky se tak dožívají vyššího věku.

4. Obsažený organický astaxanthin vybarví rybičky do krásy.

5. Krmivo ISF má multibiotický efekt, který efektivně vyladí trávící systém Vašich rybek.

6. Ušetříte. Inovativní receptura totiž zaručuje vyšší stravitelnost oproti „klasickým“ krmivům. Rybky stráví více živin z menšího objemu krmiva a vy tak šetříte s každou INSECT SUPERFOOD krabičkou.

7. Méně práce a starostí. Chutné krmení s lepší stravitelností = méně odpadu a výkalů. To znamená, že akvárium nemusíte čistit tak často.

8. Menší frekvence čistění akvária znamená také úsporu vody, přípravků pro testování a úpravu vody i léčiv. Ve stabilním prostředí jsou navíc rybky méně stresovány.

9. Celá receptura je založena na udržitelných a obnovitelných zdrojích. Společně tak chráníme přírodu a zmírňujeme neblahý dopad průmyslu na životní prostředí.

10. Vše vyrábí “zlaté české ručičky a hlavičky” v rodinné firmě s tradicí.

HMYZÍ (R)EVOLUCE – který druh hmyzu obsahuje INSECT SUPERFOOD?

BSF – Black soldier fly – moucha Bráněnka

Larvy mouchy bráněnky obsahují vysoké množství bílkovin a mají vyvážený profil esenciálních aminokyselin. Jsou také dobrým zdrojem lipidů, pokud jsou pěstovány na optimálním růstovém médiu. Co se týče lipidů, dominují nasycené mastné kyseliny.

Tento druh se používá jako zdroj bílkovin v krmivech pro zvířata, hlavně díky své schopnosti převádět potravinový odpad (zeleninový, ovocný, tovární odpad a zvířecí tkáně) na vysoce kvalitní bílkoviny.

 

Dafnie

Dafnie jsou dobrým zdrojem potravy pro téměř všechny tropické ryby a zlaté rybky. Dafnie se živí malými plovoucími částicemi, jako jsou droby a mikroorganismy (např. Řasy).

Výživová hodnota dafnií je často podceňována. Kromě živočišných bílkovin obsahuje také částice rostlin v zažívacím systému, které jsou pro mnoho ryb velmi důležité. Dafnie obsahují asi 45 % bílkovin, 4 % tuku a 30 % minerálů. Dafnie jsou také dobrým přírodním zdrojem vitamínů A, B1 a B2.

 

 Bloodworm – nítěnka

Nítěnky jsou populární potravou pro sladkovodní ryby na celém světě. Jsou pojmenovány podle svého zbarvení (blood = krev), které se může pohybovat od růžově červené po tmavě červenou.

Téměř každý druh ryby bude s radostí vyhledávat „divokou krev“, a protože je skvělým zdrojem bílkovin, ryby ji milují. Nítěnky jsou bohaté na železo a vápník.

Mealworm – moučný červ

Stejně jako přínosy ostatního hmyzu pro zdraví, i mouční červi jsou ceněni pro vysoký obsah kvalitních a lehce stravitelných bílkovin. Bílkoviny obsažené v moučných červech se skládají z následujících složek: aminokyseliny, mastné kyseliny, kyseliny olejové, kyseliny linolové. Mouční červi také obsahují makroživiny, jako jsou vláknina a minerály – fosfor a draslík. Vynikající výživa z moučných červů může účinně zlepšit kognitivní funkce. Je to proto, že bílkoviny získané z nich podporují lepší metabolismus v těle a lepší metabolismus znamená lepší energii.

VE SPOJENÍ S PŘÍRODOU


Amazonka, nejvodnatější a nejdelší řeka na Zemi, protéká Amazonským pralesem a většina rybiček ve Vašem akváriu má pravděpodobně původ právě zde – v Amazonii, v nádherném tropickém deštném lese, kterému se přezdívá také “zelené plíce světa”. Ten se rozkládá na území Jižní Ameriky a je to naprosto unikátní místo, které doslova tepe životem a je definicí slova “příroda”.

Kromě několika tisíců druhů rostlin, přičemž spousta dalších teprve čeká na své objevení, zde žije také přes 10 000 druhů savců, plazů a ptáků a v neposlední řadě také přes dva miliony druhů hmyzu. V řece Amazonce najdete zhruba 2 000 druhů sladkovodních ryb. Ty jsou, stejně jako rybičky ve vašem akváriu, zvyklé se tímto hmyzem a jeho larvami živit. Přesně z tohoto důvodu jsme se rozhodli vyrobit pro Vaše rybky krmivo, které je v maximálním souladu s jejich přirozeným prostředím a přírodou.

Představte si nádherný voňavý prales, po kterém pobíhají jaguáři, na sluníčku se vyhřívají kajmani, z vody občas vykoukne ocas anakondy, která proplouvá kolem leknínů posetých žabkami, mezi obrovskými a dokonale zelenými stromy létají úžasně zbarvení ptáci, motýli a vážky, všude kvetou různobarevné orchideje a sytě rudé bromélie, opičky skáčou z liány na liánu, komáři a nespočet druhů dalšího hmyzu poletuje nad hladinou řeky a rybky si na nich a jejich larvách pochutnávají kdykoli dostanou hlad.

Zní to jako pohádka, že? A co když Vám slíbíme, že přesně takto se budou cítit rybičky ve vašem akváriu, když jim dopřejete naše nové INSECT SUPERFOOD krmivo?

KRMIVA NOVÉ ŘADY INSECT SUPERFOOD

TROPICAL FLAKES

Kompletní, velmi hodnotné krmivo, pozvolna klesající. S vyváženým obsahem proteinu a tuku. Velmi vhodné pro naprostou většinu běžně chovaných ryb – a to krmících se ve vodním sloupci, na hladině i na dně.

– Vhodné pro: guppy, molly, čichavci, tetry, drobné cichlidy, corydoras, labeo, synodontis, loricaria…

COLWATER FLAKES

Unikátní receptura plovoucího, velmi zvolna klesavého krmiva, pro okrasné studenovodní ryby, převážně kaprovité, zahradních rybníčků a studenovodních akvárií.

– Vhodné pro: slunka, jelec jesen, KOI, carassius, lín
– Doplňkové pro: jeseter

VEGETABLE FLAKES

Unikátní receptura „zeleného“ krmiva se sníženým podílem proteinu i tuku a vyšším podílem vlákniny je určena druhům, vyžadujícím rostlinnou potravu, i jako DOPLNĚK většiny chovaných druhů.

– Hladina, sloupec: molly, guppy, tetry, čichavci…
– Dno:ancistrus, loricaria, sturisoma, mřenky, labeo…

TROPICAL PELLETS

Speciální receptura kompletního krmiva pro všechny běžně chované druhy, přijímající velikost soust 1,2 mm.

– Hladina, sloupec: molly, xiphophorus, guppy, čichavci, tetry…
– Dno: corydoras, synodontis, ancistrus, mřenky, drobné cichlidy…

COLDWATER PELLETS

Speciální receptura se sníženým obsahem proteinu a tuku a vyšším podílem vlákniny pro studenovodní okrasné ryby.

– Vhodné krmení pro: carassius, KOI, lín, jelec jesen, slunky, bar. perlín…
– Jako DOPLNĚK vhodný pro: menší jesetery

VEGETABLE WAFERS

Speciální receptura sestavená dle nutričních požadavků tzv. ryb dna.

– Vhodné pro: ancistrus, plecostomus, sturisoma, loricaria, labeo, mřenky…
– Velmi žádoucí doplněk pro: corydoras, hoplosternum, synodontis, acanthophthalmus, ale i velké cichlidy.

BETTA PELLETS

Mimořádné krmivo pro Betta Splendens.

-Kromě primárního určení pro betty je také vhodným doplňkem pro drobné cichlidky a drobné obyvatele dna (corydoras, mřenky, acanthophthalmus…)

POND PELLETS

Speciální receptura větších pelet pro okrasné studenovodní okrasné ryby.

– Vhodné krmení pro: carassius, KOI, lín, jelec jesen, bar. perlín…
– Jako DOPLNĚK vhodný pro: jesetery

KOI STICKS

Speciální receptura plovoucích nízkotučných pelet.

– Vhodné pro: KOI  a větší studenovodní okrasné ryby (jelec jesen, carassius, lín…)

MINI TROPICAL PELLETS

Speciální receptura kompletního krmiva pro všechny běžně chované druhy, přijímající menší velikost soust než 1,2 mm.

– Hladina, sloupec: molly, xiphophorus, guppy, čichavci, tetry…
– Dno: corydoras, synodontis, ancistrus, mřenky, drobné cichlidy…

CICHLID PELLETS

Kompletní krmivo pro všechny druhy tropických akvarijních ryb z čeledi Cichlidae s multibiotickým účinkem.

– Vhodné pro: větší cichlidy (symphysodon discus), skaláry, větší ryby dna apod.

 

TURTLE STICKS

Speciální receptura pro všechny vodní želvy.

– Vhodné pro: želva žlutolící (Trachemys scripta scripta), klapavka obecná (Sternotherus odoratus) apod.