Sůl nad zlato, neboli – co je „SALT BALSAM“?

Při chovu ryb, při jejich léčbě, při rekonvalescenci po nemocech, při nákupu i při převozech se používá sůl. Sůl se nepoužívá při potížích v chovu ryb pouze v akvaristice, ale její využití je již dávno známo v hospodářském rybářství a to pro její dostupnost a výhodnou cenu.

Světové firmy se snaží o výrobky na této bázi a v nejrůznějších kombinacích je nabízí chovatelům jako léčivo či jako preventivní prostředek pro rozmanité použití. Sůl je velmi široký pojem a tak se nejčastěji používá pojem sůl pro sůl kuchyňskou, NaCL, tedy, chlorid sodný. Ten se využívá nejvíce v hospodářském rybářství. Jako prostředek pro využití v akvaristice se ale též s úspěchem využívá sůl mořská, která je ale ve své specifikaci mnohonásobně komplikovanější. Její využití je tedy širší.

Mořská sůl se všeobecně používá jako dobrý prostředek proti parazitům, ale pozor! Rozdíl letálních (smrtících) koncentrací mezi rybami a parazity není příliš vysoký, a tak je třeba dávkování velmi úzkostlivě hlídat. Všeobecně rozšířený názor, že sůl se běžně přidává do akvarijní vody jako prevence, je špatný!!! Je nutné si uvědomit, že sůl též značně zvyšuje vodivost vody a to mívá neblahý vliv na některé rostliny a některé druhy například jihoamerických ryb, zvláště pak teter. Přílišné dávky, předávkování, pak mohou mít pro akvárium fatální následky. I zde platí, že někdy méně znamená více.

I z tohoto důvodu připravuje DAJANA nový výrobek a to „SALT BALSAM“. Jde o přípravek s mořskou solí kombinovanou s extraktem Aloe vera. Mnohým je asi už jasné, kam tato kombinace vede. Jde o velmi citlivě složenou kombinaci těchto dvou přípravků, které působí příznivě na ryby i na celé akvárium. Jen je vždy nutné zvážit, z jakého důvodu tento přípravek do akvária přidáváme a jakou tedy dávku budeme volit. Dobré je také vzít v úvahu, že používání přípravků na bázi soli se nepřidává do akvária každý den jako prevence! Zkrátka, vždy při zásahu jakýmkoliv přípravkem je doslova povinností znát původ a důvod. Tato dvě slovíčka jsou při léčbě nejen akvarijních ryb velmi důležitá. Tedy, původ onemocnění a důvod, proč a čím je léčím!

Nebojte se použít nový výrobek pro Vaše chovance i tehdy, budete-li je převážet a použijete SALT BALSAM jako zklidňující prostředek a to zřejmě nikoliv pro Vás, ale pro Vaše ryby. Jde o citlivý přípravek, který Vám umožní zasáhnout vždy, když bude třeba ryby zklidnit, nebo podpořit léčbu při nejrůznějších infekcích.

Ještě nehodnoceno

Ohodnoťe, prosím, článek

Podobné články

GUPPY PELLETS SOFT

Paví očka jsou i přes svou velikost v akváriu jedny z nejvýraznějších rybek. Aby byly zbarveny...

Liquid Carbon CO2

HNOJIVO AKVARIJNÍCH ROSTLIN SE SILNÝM ÚČINKEM PROTI ŘASÁM… Produkt který pomůže Vašim rostlinám být...

Vítejte u nás!

Krátké představení naší firmy a výrobních prostor. Nejvyššími standardy výroby na potravinářské úrovni a...

Napiš komentář

Napsat komentář

Váš email nebude publikován.
Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Top